Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Furie i inne groteski – ebook

TANIEJ 7 %

Marcin Szczygielski  

20.11.2012

02.11.2011

polski

304

Latarnik Instytut Wydawniczy

978-83-60000-78-6

Ocena: 4.5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Co łączy emerytowaną pracownicę Służb Bezpieczeństwa, frywolną ekskierowniczkę domu pracy twórczej w Zakopanem oraz neurotyczną starą pannę?

Przede wszystkim więzy krwi. Życie trzech sióstr zatoczyło krąg – po kilkudziesięciu latach znów zamieszkały razem w tym samym niewielkim domku pod Warszawą, z którego wyruszyły w świat. Wszystkie ponosiły w życiu dotkliwe porażki, więc przeszłość rozpamiętują z rozgoryczeniem, trudno też im zaakceptować błyskawicznie zmieniającą się teraźniejszość. Świat najstarszej Teresy legł w gruzach wraz z upadkiem socjalizmu. Emilia wspomina swoje liczne podboje miłosne, ale żaden ze związków nie przetrwał, więc dziś czuje się samotna. Najmłodsza Barbara marzyła o lepszym życiu, ale zabrakło jej silnej woli, by plany przybrały realny kształt.

Wydaje się, że nic już ich nie czeka, jednak gdy mały domek pada ofiarą włamywacza, a policja okazuje się bezsilna, trzy siostry biorą sprawiedliwość we własne ręce. Zastawiają pułapkę i chwytają złodzieja. Uwięziony chłopak jest zdany na ich łaskę i niełaskę. Staje się ofiarą sióstr, ale jego obecność w małym domku działa także niczym katalizator wyzwalający prawdę. Przed tą jednoosobową widownią, nie do końca świadomie, siostry rozpoczynają spowiedź, podczas której latami utrzymywane w sekrecie rodzinne tajemnice, jedna po drugiej, wychodzą na jaw…

Trzy dramaty: Furie, Wydmuszka oraz Berek, czyli upiór w moherze, w których nie brak błyskotliwych, zabawnych dialogów, bezkompromisowego, czasami czarnego humoru, brawurowej, pełnej zaskakujących zwrotów akcji i wyraziście nakreślonych, pełnokrwistych postaci.

A jednak jest to przejmujący obraz pokolenia, które uwięzione przez pół wieku w świecie fałszywych wartości przegrało swoje życie. Czy do końca? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziemy w najnowszej książce Marcina Szczygielskiego Furie i inne groteski.

Furie i inne groteski - ebook

23,16 zł 24,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:4
  Karolina Kapusta/2012-12-19

  Trzy dramaty, a każdy zaskakujący w pozytywny sposób.
  Rozbawiła mnie zwłaszcza wizja trzech staruszek z tytułowego dramatu Furie.
  Książka nie tylko dla wielbicieli dramatu. Do przeczytania jako świetna satyra na dzisiejszy świat. A raczej świetne satyry.

 • Ocena:5
  Marta Pisarek/2012-12-05

  Świetna książka. Zbiorek 3 dramatów u ludziach, o polskości, o naszych zachowaniach i przywarach. Polecam.

1 - 2 z 2 opinii