Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Gambit Jaruzelskiego – ebook

CENA NEXTO

Robert Walenciak  

10.12.2021

01.03.2021

polski

360

Fundacja Oratio Recta

978-83-64407-94-9

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Wywiady nie miały wątpliwości. Interwencja radziecka w Polsce była o włos. Tylko niektórzy historycy o tym jeszcze nie wiedzą. Robert Walenciak oświetla czarną dziurę polskiej historii.

Piotr Niemczyk, b. dyrektor Biura Analiz i Informacji i b. z-ca szefa wywiadu Urzędu Ochrony Państwa.

Stan wojenny był w moim życiu momentem szczególnym. Byłam wtedy zbuntowaną nastolatką w maturalnej klasie. W tym wieku świat postrzega się w czarno-białych barwach. Ja – z jednej strony – ufałam ojcu, ale z drugiej byli moi przyjaciele, w większości z opozycyjnych rodzin. Musiałam te dwa światy w sobie pogodzić.

W tym czasie merytoryczna rozmowa z moim ojcem była niemożliwa z powodu mojej młodzieńczej afektacji. Jego argumenty zaczęłam pojmować znacznie później. A tak naprawdę wtedy, kiedy sama zostałam matką, dla której bezpieczeństwo jest ważniejsze od wolności. Dziś rozumiem, że obie strony mogą mieć rację. I że w tamtej sytuacji nie mogło dojść do porozumienia.

Cieszę się, że powstała taka książka jak ta, która w przeciwieństwie do większości publikacji nie stara się oceniać, ale chce zrozumieć. Jest to bliskie mojemu myśleniu. Z całego serca mogę  ją polecić…

Monika Jaruzelska

Gambit Jaruzelskiego - ebook

26,91 zł 29,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium

17,94 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Alek/2023-11-17

    Kolejna książka na temat stanu wojennego przedstawiająca racje generała Jaruzelskiego. Rzecz to kontrowersyjna, ale warto przeczytać dla przeciwwagi dziełom, które potępiają w czambuł Jaruzelskiego.

1 - 1 z 1 opinii