Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Gdy krzywe jest proste – ebook

CENA NEXTO

Edward Zyman  

29.12.2011

12.12.2011

polski

195

RW 2010

978-83-63111-45-8

Ocena: 3 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • PDF
 • MOBI

Opis

W życiu jak w matematyce: jeżeli idzie za łatwo, zapewne robisz coś źle.

Siedemnastoletnia Caroline Prajs urodziła się w Kanadzie. W wieku dwunastu lat wyjechała wraz z rodzicami do Polski. Jest więc dość rzadkim przypadkiem emigrantki, której sytuacja stanowi odwrócenie losów znacznej części współczesnej polskiej młodzieży. „Gdy krzywe jest proste” to wartka, pełna uroku, humoru i wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych młodej bohaterki i jej trudnej adaptacji do odmiennych warunków i nowego środowiska.

Żywa narracja i dowcipne dialogi wprowadzają czytelnika w świat życiowych problemów nastolatków oraz niełatwe dylematy ich pierwszych młodzieńczych miłości.

Gdy krzywe jest proste - ebook

13,86 zł 14,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:4
  Katarzyna Bis/2014-04-28

  Książkę czyta się bardzo szybko. Autor ma bardzo lekkie pióro, chociaż jak dla mnie postacie są trochę mało realne, głównie ze względu na język, jakim operują. Wszystkie wypowiedzi nastolatków są bardzo kwieciste. W dzisiejszych czasach w mowie codziennej nikt nie mówi zdaniami wielokrotnie złożonymi na dodatek dobierając takie słowa. Erudycja bije z każdej wypowiedzi, co zabija realizm. Nie mówiąc o głównej bohaterce, która jest wręcz bez wad. Pod każdym względem idealna córka i przyjaciółka. Jej otoczenie bardzo podobnie. Rodzice, którzy nie przejmują się, że pies nabrudził, rodzeństwo, które się nigdy nie kłóci, koleżanki, które nie mają różnicy zdań. Jednym słowem sielanka, tylko takiej nie ma życiu. Trochę odrealniony świat uniemożliwia postrzeganie książki jako coś, co może się wydarzyć tu i teraz. Szkoda, bo książka jest z gatunku tych, które mają coś do przekazania. Niestety pokazuje tylko ten dobry świat bez problemów i nie uczy jak sobie z nimi radzić. Niemniej jednak warto przeczytać.

 • Ocena:2
  mmena/2012-04-06

  Typowa książka dla niewymagającej młodzieży. Bez akcji, właściwie o niczym, niektóre z rozdziałów są wręcz urwane, bez ciągu dalszego. Nie zachwyca poprawnością języka ("ubrać kalosze"!).

1 - 2 z 2 opinii