Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Globalne zarządzanie bezpieczeństwem żywności. Aspekty prawne – ebook

CENA NEXTO

Tomasz Srogosz prof. KAAFM  

17.09.2022

01.09.2022

polski

403

C.H.Beck

978-83-8291-328-6

  • PDF

Opis

Monografia jest kontynuacją i rozwinięciem książki pt. Międzynarodowe prawo żywnościowe, w której wykazano istnienie jednego z działów prawa międzynarodowego publicznego obejmującego zespół norm regulujących stosunki międzynarodowe w dziedzinie rolnictwa, żywności i wyżywienia.

Celem wspomnianej książki była przede wszystkim odpowiedź na pytanie o to, czy doszło do ukształtowania takiego działu? Analiza norm prawa narodów i literatury doprowadziła do odpowiedzi pozytywnej oraz wyodrębnienia w ramach powyższego działu grup regulacji dotyczących rolnictwa, żywności i wyżywienia. W ramach tej drugiej grupy przedstawiono ogólny zarys problematyki obejmującej międzynarodowe standardy bezpieczeństwa żywności.

W związku z celem monografii, przyświecającym jej treści i zakończeniu, bezzasadna, karkołomna i zniekształcająca wywód byłaby próba kompleksowego przedstawienia i analizy wszystkich norm prawa międzynarodowego (globalnego) dotyczących rolnictwa, żywności i wyżywienia. Zadaniem Autora było zaprezentowanie polskiemu środowisku naukowemu i akademickiemu kolejnego działu prawa międzynarodowego publicznego, będącego owocem fragmentacji tego systemu prawa, który z powodzeniem może być przedmiotem wykładów na wydziałach prawa i administracji, czy też kierunkach rolniczych. Służyła temu zwięzła analiza, skupiona na kwestiach instytucjonalnych, terminologicznych i systemowych. Bardziej obszerne rozważania mogłyby doprowadzić do zniekształcenia głównego wątku monografii.

Globalne zarządzanie bezpieczeństwem żywności. Aspekty prawne - ebook

179,10 zł 199,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 199,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

119,40 zł 199,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 199,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!