Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Harald – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Birger Amundsen  

13.01.2021

13.01.2021

polski

280

Czarne

9788381911474

Ocena: 5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Trzydziestosiedmioletni Harald Soleim trafił na Svalbard w 1977 roku. Choć planował zostać tam jedynie rok, by potem ruszyć na podbój Ameryki Południowej, Kapp Wijk stało się jego domem na kolejne czterdzieści lat.

„Wysoki, blady, energiczny mężczyzna. Miał brodę, ale bardziej niż trapera przypominał rabina”. Żył tak, jak zawsze pragnął, i tak jak jego zdaniem żyć było trzeba. Znany ze swojego uporu i nieprzejednania, zyskał sławę na całym Svalbardzie. Lata spędzone w samotności zahartowały go i uczyniły jeszcze bardziej nieustępliwym. Samotnik w noce polarne, latem – dusza towarzystwa. W swojej traperskiej chatce gościł agentów KGB, norweską królową i światowej sławy pianistę. Ma trudny charakter, ale jak mało kto zjednuje sobie ludzi.

Norweski pisarz i dziennikarz Birger Amundsen, wieloletni powiernik Haralda, rysuje portret nietuzinkowego człowieka, który wybrał najdalszą Północ na swój dom. Z życzliwym dystansem opowiada historię Soleima, awanturnika, samotnika, a przede wszystkim oddanego przyjaciela. Człowieka pogodzonego z upływającym czasem i śmiercią. Bo jak mówi sam bohater książki: „Jestem już stary, swoje przeżyłem, więc to dla mnie żadna tragedia”.

Harald - ebook

33,39 zł 35,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  Alek/2022-04-02

  Opowieść o człowieku, który przez dziesiątki lat żyje samotnie na Spitsbergenie, walcząc z arktycznym klimatem i innymi niedogodnościami. Na swój sposób to rzecz fascynująca, bo bohater książki jest jakby postacią nie z tego świata, trochę mu zazdroszczę, a trochę współczuję. Bardzo ciekawa lektura.

 • Ocena:5
  Tadeusz Nawrocki/2021-02-04

  Świetna książka, gorąco polecam.

1 - 2 z 2 opinii