Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Historia Muzyki Polskiej. Tom V, cz. I: Romantyzm 1795 - 1850 – ebook

Zofia Chechlińska  

23.05.2014

21.05.2014

polski

285

Narodowe Centrum Kultury

978-83-7982-025-2

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Książka Romantyzm autorstwa Zofii Chechlińskiej zawiera zarówno omówienie zagadnień życia muzycznego jak i twórczości. Jej zakres przedmiotowy obejmuje twórczość kompozytorów polskich niezależnie od tego, czy tworzyli na ziemiach polskich czy za granicą, a także utwory kompozytorów obcych, lub obcego pochodzenia, ale działających stale lub przez długi czas na ziemiach polskich, których utwory weszły do wykonywanego w Polsce repertuaru, oddziałując tym samym na polską kulturę.
Cykl wydawniczy Historia Muzyki Polskiej składa się z 12 tomów omawiających kolejne epoki historii muzyki: Średniowiecze, Renesans, Barok, Klasycyzm, Romantyzm, okres między Romantyzmem a Współczesnością i Współczesność. Wszystkie książki wchodzące w skład publikacji, zostały napisane przez wybitnych muzykologów, znawców okresów, którym poświęcili swoje prace.
To jedyny w swoim rodzaju cykl wydawniczy, który w naukowy sposób opisuje kompleksowo, na tle kultury europejskiej, rozwój i historię muzyki polskiej od początku naszej państwowości aż do roku 2000.

Historia Muzyki Polskiej. Tom V, cz. I: Romantyzm 1795 - 1850 - ebook

Produkt bezpłatny
?
Ładowanie rekomendacji…