Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Inny Świat – ebook

PROMOCJA 45 %

Gustaw Herling-Grudziński  

04.04.2019

04.04.2019

polski

356

Wydawnictwo Literackie

9788308067604

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Nowe wydanie z okazji Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Jedno z najważniejszych świadectw więźnia łagru i zarazem jeden z najistotniejszych utworów w historii polskiej – i światowej – literatury XX wieku.

Wstrząsająca wiwisekcja mechanizmów sowieckiego totalitaryzmu i obraz ludzkiej natury wystawionej na najcięższą z prób. Słowem: książka, którą – jak stwierdził Albert Camus – „powinno się wydawać i czytać we wszystkich krajach świata”.

„Są to opowieści o niewyobrażalnym zdziczeniu i upodleniu ludzi, ale też – o heroicznym poszukiwaniu nadziei i wolności, miłości i przyjaźni, a więc uczuć, które obóz miał całkowicie zniszczyć”. Włodzimierz Bolecki

Inny Świat - ebook

16,45 zł 29,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 16,45 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Krzysztof Janczewski/2023-02-07

    To właściwie jest wstyd, a przynajmniej powinien być, tak, tę książkę przeczytałem zdecydowanie za późno i twierdzę, że to strata niepowetowana jest. To takie wstydliwe odrabianie zaległości. Niemniej jednak rzecz się wydarzyła, sprowokowana ruską agresją na Ukrainę. Wiem, że rosja to stan umysłu, bardzo zły stan i tego się raczej nie odmieni, ale chciałbym zrozumieć dlaczego tak jest, a przede wszystkim jak to jest z tym rzekomo prostym, by nie rzec prostackim ludem. Specjalnie dziwić się nie ma czym, wszak przy wódce tego narodu to zbieranina prostaków wszakże, wymieszana z dużą dozą chamstwa i łgarstwa. No i buduj tu Świecie z takim krajem wzajemne relacje oparte na obopólnym dobrobycie. Swoją drogą jak ktoś znajdzie w języku rosyjskim odpowiednik słowa dobrobyt, proszę się nie trudzić, nie ma.
    Pan Gustaw przeżył osobiście zderzenie z ruskim mirem i nie były to przeżycia miłe ani przyjemne. Posługując się zgrabnie piórem, ukazał bez ogródek jak w rzeczywistości wygląda ten świat, którym zachwycali się zachodni intelektualiści, bo teraz to już chyba jednak nie, ale pewny takiego stanu rzeczy nie jestem. Upodlenie, zeszmacenie, głód, nieludzka praca i tak samo niegodne człowieczeństwa warunki bytowania. Tak jest w tym kraju od zawsze, od jego początków do dzisiaj. Miara dzieląca rzeczywistość zesłanych do gułagu, a tych rzekomo wolnych, również jest jaka była, to widzimisię władzuni. To szczera i wymowna książka jest, mocna w swoim przekazie, prawda tam ukazana wali obuchem w łeb, przeraża i zniewala. Co tu dużo mówić, to tałatajstwo znowu pcha się na zachód, ergo, do nas. Gustaw Herling-Grudziński nas ostrzegł, czy jesteśmy gotowi na russkij mir?

1 - 1 z 1 opinii