Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Jak woda, Brat, O zdradzie i śmierci – ebook

TANIEJ 7 %

Bronisław Wildstein  

26.10.2022

01.10.2022

polski

792

PIW - Państwowy Instytut Wydawniczy

978-83-8196-492-0

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Wyjątkowy tom zawierający wznowienie trzech pierwszych utworów literackich Bronisława Wildsteina: dwóch powieści i trzech opowiadań jest dowodem oryginalności i różnorodności pisarza, który od początku swej kariery literackiej potrafi łączyć głębię psychologiczną z refleksją nad powołaniem artysty, kształtowaniem tożsamości, funkcjonowaniem pamięci i eschatologicznym wymiarem życia ludzkiego.

Debiutancka, wydana w 1989 roku powieść "Jak woda", za którą autor otrzymał najbardziej wówczas prestiżową dla literatury polskiej Nagrodę Kościelskich, zainspirowana dostrzeżonym w paryskiej prasie zdjęciem Siergieja Paradżanowa, to opowieść o artyście w totalitarnym państwie. Druga, tocząca się w Paryżu powieść "Brat" mierzy się z doświadczeniem polskich opozycjonistów, którzy swoją działalność przypłacili przymusową rozłąką z krajem i pokazuje destrukcyjny wpływ komunistycznego systemu na indywidualne losy ludzkie. Trzy łączące się ze sobą opowiadania, które tworzą "O zdradzie i śmierci (czyli przypisy do Plutarcha)" to osadzona w targanym walkami po śmierci władcy imperium Aleksandra Macedońskiego uniwersalna refleksja o namiętności władzy i ludzkiej pysze.

Zmiany dekoracji czy eksperymenty z formą, świadczą o rozległości literackich doświadczeń autora, nie przesłaniają wszak tego, że w centrum jego zainteresowania pozostają fundamentalne problemy etyczne - od ponad trzydziestu lat znak rozpoznawczy prozy Bronisława Wildsteina.

 

Jak woda, Brat, O zdradzie i śmierci - ebook

68,82 zł 74,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!