Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Jedna przegrana bitwa – ebook

TANIEJ 7 %

Marcin Wolski  

17.12.2013

17.12.2013

polski

338

Zysk i S-ka

9788377853887

Ocena: 4.5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Jak wyglądałby świat, gdyby Polacy nie powstrzymali bolszewików?

Jest 1968 rok. Warszawa jest stolicą Polskiej Socjalistycznej Republiki, wchodzącej w skład Eurosocu – Europejskiego Związku Socjalistycznych Republik. Cała Europa jest podbita przez komunistów.

W takim właśnie świecie żyje Marcin Wolak, student na Uniwersytecie im. Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie. Pochodzący z uprzywilejowanej rodziny, szczerze wierzy w idee komunizmu. Jego poglądy zmieniają się jednak diametralnie, gdy otrzymuje zapiski prowadzone przez swego ojca – człowieka, którego nigdy bliżej nie poznał. Młody Marcin przekonuje się, że cały światowy porządek ma źródło w jednym zdarzeniu – bitwie, którą bolszewicy wygrali nad Wisłą w 1920 roku. Dalsza historia XX wieku to triumfalny pochód komunizmu – rewolucja zalewa stary kontynent. Marcin poznaje obraz świata odmienny od kłamstw oficjalnej propagandy, co jednak uczyni z tą wiedzą?

Jedna przegrana bitwa - ebook

24,18 zł 26,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  Tiglatpilezar/2014-05-02

  Generalnie uwielbiam książki z gatunku: co by było, gdyby? Trochę ich czytałam i na tym tle mogę stwierdzić, że ta jest naprawdę dobra. Oczywiście są w niej słabsze momenty, niemniej sposób wplatania w narrację postaci rzeczywistych i konstruowania dla nich alternatywnych życiorysów w innej wersji zdarzeń zostało przeprowadzone perfekcyjnie. Książka pobudza często do śmiechu, ale też i do refleksji. Dla mnie super :).

 • Ocena:4
  Mariusz Nowak/2014-04-13

  To była pierwsza książka Wolskiego jaką przeczytałem i nie wiem czego mogę się spodziewać po następnych. Ale przecież recenzja ma dotyczyć tej właśnie. Dobra jest i dobrze, że zacząłem ją czytać w sobotę. To z czystym sumieniem mogłem ją skończyć w niedzielę rano nie przerywając jej czytania. Co do akcji książki to pierwszy raz czytałem książkę "Co by było, gdyby ..." i mi się spodobała.

1 - 2 z 2 opinii