Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Jedyna historia – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Julian Barnes  

23.05.2018

23.05.2018

polski

288

Świat Książki

9788380312425

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Historia miłosna przepełniona czystym pięknem, głębokim smutkiem i głęboką prawdą.

„Większość z nas ma tylko jedną jedyną historię do opowiedzenia. Nie chodzi mi o to, że w naszym życiu dzieje się tylko jedno coś: są niezliczone wydarzenia, które przekształcamy w niezliczone historie. Ale naprawdę liczy się tylko jedna historia, którą warto opowiedzieć. Ta jest moja.”

Pewnego lata w latach sześćdziesiątych, na przedmieściach południowego Londynu, Paul wraca z uniwersytetu w wieku dziewiętnastu lat. Matka namawia go do wstąpienia do klubu tenisowego. W turnieju w mieszanym debla gra z Susan Macleod, znakomitą zawodniczką, która ma czterdzieści osiem lat. Pewną siebie, ironiczną i zamężną, z dwiema prawie dorosłymi córkami. Staje się szybko również ciepłą towarzyszką, ich więź jest natychmiastowa. I wkrótce, nieuchronnie zostają kochankami.

Po dziesięcioleciach Paul wspomina, jak się zakochali, jak wyzwolił Susan z nieudanego małżeństwa i jak - stopniowo, bezlitośnie - wszystko się rozpadało, a on sam starał się zrozumieć zawiłość i głębię ludzkiego serca. Jest to wstrząsająca opowieść o bezradności, oddaniu się i o tym, jak pamięć może nas oszukać, zawieść i zaskoczyć. Jak to ujął Paul: "pierwsza miłość ustawia Ci życie na zawsze".

Jedyna historia - ebook

27,81 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Wanda Korzeniowska/2018-08-30

    Każdy ma taka historie miłości , o której pamięta całe życie. Nieważne jak się kończy. Pozostawia w nas to "coś", czego potem poszykujemy . Książkę polecam. Czyta się z zainteresowaniem i refleksją, odnosząc się do własnej historii.

1 - 1 z 1 opinii