Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kodeks spółek handlowych. Orzecznictwo. Piśmiennictwo – ebook

CENA NEXTO

Jacek Gudowski   Krzysztof Strzelczyk  

12.09.2023

21.07.2023

polski

1433

Wolters Kluwer

978-83-8328-986-1

  • EPUB
  • PDF

Opis

Książka zawiera orzecznictwo Sądu Najwyższego z lat 1922–2023 oraz piśmiennictwo z lat 1932–2023, dotyczące Kodeksu spółek handlowych i Kodeksu handlowego lub zachowujące ścisły związek z ich przepisami.

W zbiorze jest ok. 1000 orzeczeń przypisanych do poszczególnych artykułów Kodeksu spółek handlowych, w tym ok. 350 zachowujących aktualność orzeczeń wydanych w czasie obowiązywania Kodeksu handlowego, a także ok. 5200 pozycji piśmiennictwa, w tym ok. 500 pozycji dotyczących Kodeksu handlowego. W zbiorze umieszczono wszystkie orzeczenia opublikowane – ze wskazaniem opracowanych do nich glos, notek, omówień lub komentarzy – natomiast wśród niepublikowanych są orzeczenia najnowsze, czekające na publikację, oraz takie, które nigdy nie zostały w ten sposób upowszechnione.

Czytelnik zmagający się z jakimś problemem prawnym lub odczuwający niedostatek wiedzy może sięgnąć do wykazów orzecznictwa i piśmiennictwa umieszczonych pod określonym artykułem Kodeksu spółek handlowych – znajdzie tam z łatwością wszystkie orzeczenia dotyczące tego artykułu lub kwestii prawnej w tym artykule unormowanej. Znaczenie poszczególnych orzeczeń zostało zaznaczone przez autorów stosownymi piktogramami. Ogromnym walorem zbioru jest także pełny wykaz piśmiennictwa dotyczącego spółek handlowych, publikowanego nie tylko w czasopismach i pracach prawniczych, ale także reprezentujących inne dziedziny nauki.

Dzieło, stanowiące część bogatych zbiorów bibliograficznych Jacka Gudowskiego, opracowane wspólnie z Krzysztofem Strzelczykiem – sporządzone z nadzwyczajną, niespotykaną już dzisiaj skrupulatnością i rzetelnością – stanowi kontynuację cyklu „GUDI-LEX”, rozpoczętego w 2018 r. zbiorem orzecznictwa i piśmiennictwa do Kodeksu cywilnego (4 tomy, 5 woluminów), Kodeksu postępowania cywilnego (5 tomów) oraz Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (1 tom).

Kodeks spółek handlowych. Orzecznictwo. Piśmiennictwo - ebook

228,60 zł 254,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium

152,40 zł 254,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!