Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Konstytucyjne aspekty procesu cywilnego – ebook

CENA NEXTO

Jacek Gudowski   Monika Cichorska   Tadeusz Zembrzuski  

31.01.2023

04.01.2023

polski

441

Wolters Kluwer

978-83-8328-261-9

  • EPUB
  • PDF

Opis

Postępująca deformacja systemu prawa procesowego powodowana tzw. reformami wprowadzonymi w ostatnich latach mnoży wątpliwości i skłania do stawiania pytań o zgodność mechanizmów prawnych oraz modyfikowanych instytucji procesowych ze standardami konstytucyjnymi. Podważanie dorobku orzecznictwa i doktryny oraz fundamentalnych dla procesu zasad – dokonywane zazwyczaj pod hasłami przyspieszania, usprawniania i upraszczania procedur – intensyfikuje potrzebę prokonstytucyjnej wykładni przepisów Kodeksu postępowania cywilnego oraz bezpośredniego stosowania Konstytucji w praktyce orzeczniczej.

Książka zawiera zbiór opracowań dotyczących konstytucyjnych aspektów procesu cywilnego, podkreśla rolę i znaczenie konstytucjonalizacji prawa sądowego, z jednej strony zakotwiczonego w aksjologii, z drugiej zorientowanego na wyzwania współczesności. Autorzy poruszają zróżnicowane i aktualne zagadnienia z zakresu postępowania rozpoznawczego i egzekucyjnego. Nie zabrakło także rozważań odnoszących się do kwestii ustrojowych, będących przedmiotem bieżącej debaty w środowisku prawniczym. Przygotowane analizy akcentują znaczenie stanowienia jasnych reguł postępowania i ich przewidywalnego stosowania dla ochrony konstytucyjnych praw i wolności.

Publikacja jest przeznaczona zarówno dla praktyków – sędziów, adwokatów, radców prawnych, radców Prokuratorii Generalnej RP, komorników sądowych, jak i dla przedstawicieli nauki prawa, w tym zwłaszcza prawa cywilnego i prawa konstytucyjnego.

Konstytucyjne aspekty procesu cywilnego - ebook

121,50 zł 135,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 135,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

67,50 zł 135,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 135,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!