Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kurs filozofii w sześć godzin i kwadrans – ebook

TANIEJ 7 %

Witold Gombrowicz  

17.01.2018

17.01.2018

polski

120

Wydawnictwo Literackie

9788308066300

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

„Na dwa miesiące przed śmiercią Gombrowicz wygłasza trzynaście wykładów z filozofii dla Rity Gombrowicz i Dominika de Roux. «Pierwsze wykłady o Kancie – wspomina żona pisarza – odbyły się w sypialni Witolda. Głowę opierał na łokciu, przed sobą trzymał plik pożółkłych notatek z czasów argentyńskich wykładów, ale nie zaglądał do nich, tylko mówił z pamięci, wyraźnie i powoli, żebyśmy zdążyli zanotować. Był wspaniałym profesorem, mówił z werwą, precyzyjnie, wydobywając, co najważniejsze. Siedzieliśmy naprzeciwko niego i notowaliśmy na kolanach każde jego słowo». Gombrowicz wykłada, że ból i cierpienie nie leżą po stronie rzeczy, lecz po stronie przeżywającego Ja, które przez to, co je czeka, może przejść tylko samo, bez nikogo, w samotności”.

Michał Paweł Markowski, fragment Wstępu

„Ale czym jest filozofia? Żaden system filozoficzny nie trwa długo. Dla mnie jednak filozofia ma tę oto najwyższą wartość, że porządkuje świat w ramach pewnej wizji”.

Witold Gombrowicz

Kurs filozofii w sześć godzin i kwadrans - ebook

24,18 zł 26,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Alek/2021-04-16

    Bardziej luźne notatki o wybranych filozofach niż systematyczny wykład. Pisze Gombrowicz o Kartezjuszu, Kancie, Heglu, Heideggerze, Marksie. Nie lubi Sartre'a, zaś lubi Schopenhauera, obie opinie podzielam. Jako książka filozoficzna rzecz jest słaba, jako przyczynek do życia i twórczości Gombrowicza – bardzo ciekawa.

1 - 1 z 1 opinii