Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Lata – ebook

BestsellerPROMOCJA

Annie Ernaux  

12.01.2022

12.01.2022

polski

240

Czarne

9788381913980

Ocena: 5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Annie Ernaux to bez wątpienia jedna z najważniejszych współczesnych pisarek francuskich, a jej autobiograficzne Lata po raz pierwszy ukazują się po polsku.

„Czy byłabym szczęśliwsza, mając inne życie?” – zdaje się stale pytać Ernaux, prowadząc nas przez kolejne dekady swej biografii, które w mistrzowskim laboratorium jej prozy stają się zarazem biografią całego pokolenia. Od czasów niedostatku po lata kapitalistycznego przesytu. Od powojennej młodości, kiedy rytm życia w małym normandzkim miasteczku wyznaczały święta religijne, po dorosłość, kiedy z religijną gorliwością czytało się Simone de Beauvoir. Od wstydu wychowania w robotniczej rodzinie po wstydliwe przyjemności klasy średniej. A wszystko to na tle wielkiej historii, której motywem przewodnim było wyzwolenie. Wyzwolenie polityczne, wyzwolenie seksualne, wyzwolenie z klasowych ograniczeń. Ernaux mierzy się z zagadnieniami rewolucji obyczajowej, postępującego konsumpcjonizmu i sekularyzacji, przywołuje przełomowe momenty dla historii Francji i Europy. „Chciałabym te liczne obrazy siebie, rozdzielone, niezsynchronizowane, połączyć nicią opowieści o swojej egzystencji od narodzin w czasie II wojny światowej aż do dzisiaj. O istnieniu poszczególnym, lecz jednocześnie wtopionym w historię pokolenia”.

Choć Ernaux boleśnie odsłania własne korzenie, udaje się jej zachować dystans, a dzięki brawurowej formie literackiej i wielkiej pisarskiej odwadze oddaje czytelnikom dzieło wybitne i kompletne – opowieść o sobie, konkretnej kobiecie, i o całej generacji, o każdym z nas.

Lata - ebook

20,74 zł 31,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 20,74 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

12,44 zł 31,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 20,74 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  Alek/2023-11-16

  Niby dziennik, niby biografia pokolenia, które chrzest polityczny przeszło w latach 60. Książka Ernaux bardzo wciąga, chciałoby się przeczytać podobną opowieść o polskich pokoleniach...

 • Ocena:5
  mr36/2022-02-18

  Trudno się czyta, ale najwyższa klasa...

1 - 2 z 2 opinii