Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Lepiej już umrzeć – ebook

BestsellerTANIEJ 40 %

Andrew Child   Lee Child  

23.03.2022

23.03.2022

polski

384

Wydawnictwo Albatros

978-83-8215-930-1

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Ci, którzy wejdą mu w drogę, wcześniej czy później będą musieli się przekonać, że… lepiej już umrzeć.

Bo Reacher jest genetycznie zaprogramowany do tego, by zwyciężać. I jeśli nie da się inaczej, sięga po środki ostateczne.

Kiedy obudził się tego dnia, nie planował troszczyć się o to, by grabarzom nie zabrakło pracy. Nie miał też w planach spędzenia nocy w kostnicy… jako trup. Nie zamierzał również zatrzymywać się w miasteczku w Arizonie, które czasy świetności już dawno ma za sobą. Zresztą w ogóle się tam nie wybierał.

Cały Reacher – zmierza tam, dokąd prowadzi go wzrok albo dokąd go podwiozą.

Na drodze pod Los Gemelos na granicy z Meksykiem spotyka Michaelę Fenton, która urządza zasadzkę na ludzi tajemniczego Dendonckera – miejscowego wcielenia zła. Michaela, była agentka FBI, musi do niego dotrzeć, by dowiedzieć się, co się stało z jej bratem. I prosi Reachera o pomoc. Ten nie ma ochoty odgrywać roli rycerza na białym koniu – woli chodzić pieszo albo jeździć autostopem – i pakować się w kłopoty. Ale po pierwsze, zaczyna lubić tę dzielną kobietę. A po drugie, zdaje sobie sprawę, że nie chodzi tylko o uratowanie jej brata, lecz być może także setek, a nawet tysięcy istnień ludzkich.

 

 

Jack Reacher to współczesny rycerz w lśniącej zbroi. Kultowa postać literacka.

„Literary Review”

 

Reacher zajmuje czołowe miejsce w panteonie amerykańskich bohaterów powieści sensacyjnych. Potrafi nie tylko działać, ale też myśleć. I nawet się wysłowić!

„New York Times”

 

Jack Reacher to fantastyczna postać literacka. Twardy, milczący, a jednocześnie wrażliwy…  

„People”

Lepiej już umrzeć - ebook

25,74 zł 42,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:3
  Łukasz Madurski/2022-03-31

  Nie ukrywam, że twórczość Lee Childa jak i osobę samego autora darzę estymą. Niemniej najnowsze dzieło napisane wraz z bratem Andrew (podobnie jak poprzedni "Strażnik") jest nie do końca udane.
  Zawiązanie fabularne powieści oparte jest, moim zdaniem, na znacznie mniej ciekawym pomyśle niż "Strażnik", a na dodatek sposób prowadzenia głównego wątku znowu charakteryzuje się nadmierną szczegółowością i rozwlekłością. Rezultat jest taki, że czytelników przyzwyczajonych do specyficznego modelu działania Jacka Reachera, nadmiar detali po prostu nudzi. O ile w poprzednim tomie to w ogóle nie przeszkadzało, głównie ze względu na specyfikę samego Strażnika, tak tutaj opisywanie z szaloną dokładnością np. wyglądu pomieszczeń, które z perspektywy akcji są zupełnie zbędne, obniża wartość całości.
  Jack Reacher występuje tutaj w roli pierwszoosobowego narratora wszystkich zdarzeń. Wysłuchawszy opowieści byłej agentki Michaeli Fenton, która chce dowiedzieć się co się stało z jej bratem, daje się wciągnąć w całą akcję (mimo początkowego oporu). Okazuje się bowiem, że brat kobiety - Michael również jest byłym wojskowym, co przesądza sprawę. Człowiek, który wykorzystał Michaela do swych celów nie daje mu żadnych szans na wycofanie się z projektu, nad którym pracuje. Początkowo w zamiarach byłego żołnierza miał to być dymny manifest sprzeciwu wobec złego traktowania żołnierzy, odpalony w Dniu Kombatanta, ale niejaki Dendoncker ma zupełnie inne plany i jawi się tutaj jako istny postrach malutkiej mieściny Los Gemelos na granicy stanu Arizona z Meksykiem. Jest paranoikiem, przesadnie dbającym o swoje bezpieczeństwo, toteż Reacher musi się wykazać kreatywnością i wpada na dość oryginalny pomysł, aby znaleźć się w kręgu jego zainteresowań. W toku wydarzeń Michaela również dostaje się w łapska Dendonckera, w związku z czym druga połowa książki to próba zarówno uwolnienia rodzeństwa jak i pokrzyżowania szyków Dendonckerowi. I tutaj znowu nadmierne detale - nie tyle samej akcji ratunkowej co opis przygotowań do niej. Zdecydowanie za dużo tego. W mojej ocenie 5,5/10. Mam nadzieję, że kolejny tom będzie lepszy.

1 - 1 z 1 opinii