Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Lilana – ebook

TANIEJ 7 %

Małgorzata Strękowska-Zaremba  

14.08.2019

14.08.2019

polski

192

Nasza Księgarnia

9788310135537

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Nie szukali Lilany, to ona na nich czekała…

Wracając z wakacji, rodzice Natalii nagle gubią drogę i trafiają do zanurzonej w zieleni osady, o której zapomniał cały świat. W Lilanie życie płynie inaczej – zupełnie jak w tajemniczym ogrodzie zamkniętym w butelce. Pewnie dlatego mama, tata, Natalia, a nawet mały Kajtek, czują, że tylko tutaj mogą być naprawdę szczęśliwi. Choć chyba najbardziej mama, która po zamieszkaniu w szklanym domu zawsze wypełnionym światłem wreszcie zaczyna się uśmiechać…

Zatopiona w słońcu i zieleni osada ma jednak wiele niepokojących sekretów. Natalia przekonuje się o tym, gdy spotyka w lesie ogromne ćmy o oszronionych skrzydłach, a potem odkrywa, że nikt poza nią ich nie widzi. Czy to możliwe, by Lilana żądała od Natalii zapłaty za podarowane jej rodzinie szczęście?

Małgorzata Strękowska-Zaremba – pisarka, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za swoją twórczość dla dzieci i młodzieży była wielokrotnie nagradzana: otrzymała m.in. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego (za książkę „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”) i wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006 (za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów”). Jej „Złodzieje snów” zdobyli wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008 oraz II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej; nagrodzoną książkę wpisano ponadto na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Autorka została nominowana do Astrid Lindgren Memorial Award 2016. Jej powieść „Dom nie z tej ziemi” uhonorowano m.in. nagrodą główną w konkursie Przecinek i Kropka, a także wyróżnieniem w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku.

Lilana - ebook

25,02 zł 26,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Halina Grice/2019-10-13

  Przepadłam czytając tę książkę. Niewielki rozmiar a tyle emocji.
  Lilana to kraina szczęśliwości, miłości, pełna kolorów, gdzie zawsze świeci słońce. Do Lilany nie można trafić ot tak sobie, mówi się, że to Lilana wybiera sobie swoich mieszkańców. Natalia i jej rodzina trafiają tam przez przypadek (?), gubią się wracając z wakacji. Lilana pokazuje się im w pełnej krasie. Nie mogli podjąć innej decyzji, koniecznie i jak najszybciej należy się tu przeprowadzić. Nie wiedzą jednak, że Lilana skrywa swoje sekrety, a przecież nie od dziś wiadomo, że jeśli coś jest zbyt piękne, to nie może być prawdziwe. Nie ma nic za darmo. Czy rodzinie Natalii przyjdzie zapłacić za pozorne szczęście bycia członkiem Lilanowej społeczności?
  Świetnie napisana książka, nie poleciłabym jej bardzo młodym czytelnikom, może być dla nich ciut za mroczna. Dla tych trochę starszych i baaaardzo starszych - jak najbardziej!

1 - 1 z 1 opinii