Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Martwy sad – ebook

TANIEJ 7 %

Mieczysław Gorzka  

19.06.2019

19.06.2019

polski

416

Bukowy Las

9788380742284

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Jakie tajemnice kryje przykościelny sad?

Komisarz Marcin Zakrzewski zostaje w środku nocy wezwany do brutalnego morderstwa na jednym z osiedli na obrzeżach Wrocławia. Podczas pościgu za zabójcą słyszy od niego tajemniczy przekaz: „Widziałem, jak diabeł chodzi tam na palcach”. Te same niepokojące słowa usłyszał trzydzieści lat wcześniej z ust brata bliźniaka, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Zakrzewski postanawia wrócić do sprawy z przeszłości. Szybko odkrywa, że spokojna podwrocławska wieś, z której pochodzi, od wojny jest milczącym świadkiem zaginięć także innych dzieci. Te tragiczne zdarzenia łączą się z kolei z morderstwami popełnionymi obecnie. Czy to możliwe, żeby ten sam sprawca działał nieprzerwanie od siedemdziesięciu lat?

Powrót do wspomnień z dzieciństwa okazuje się dla policjanta prawdziwym koszmarem, rozgrywającym się tu i teraz. Wkrótce musi walczyć o życie nie tylko swoje, ale i bliskich mu osób. Morderca staje się jego cieniem i zdaje się wiedzieć o nim wszystko...

Martwy sad - ebook

32,46 zł 34,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Aellirenn_czyta/2021-11-22

  Przykościelny sad, a w nim najpyszniejsze, soczyste gruszki. W tym sadzie widziano diabła chodzącego na palcach…

  O matulu! Co to była za przygoda! To było moje pierwsze spotkanie z autorem i od razu wybitnie udane. Pod jakim kamieniem ja żyłam, że dopiero teraz odkryłam Mieczysława Gorzkę?

  Pomysł na fabułę genialny. Właściwe od pierwszej strony w napięciu czekałam co wydarzy się dalej. To nie jest horror, absolutnie. Nie ma tu nic nadprzyrodzonego. Jednak autor tak genialnie zbudował klimat, że cykałam się w nocy i nie mogłam spać. A jak już w końcu zasnęłam, śniłam koszmary. Nawet raz chłopa obudziłam krzykiem. Tak wpłynąć na czytelnika, to trzeba potrafić. Chylę czoła.

  Wszystko tu było na plus - pomysł, język, nastrój, intryga, no wszystko! Jest też jeden plus, z którym spotkałam się po raz pierwszy. Wyobraźcie sobie, że coś się dzieje fabularnie, Wy się czegoś domyślacie, a bohater jeszcze nie. W momencie, kiedy zaczyna Was irytować, że bohater tego jeszcze nie rozumie, on zadaje kluczowe pytanie albo wpada na to sam. To mi się zdarzyło kilka razy podczas czytania. Miałam wrażenie, że pan Gorzka pisał „Martwy sad” ze stoperem w ręku, wiedząc dokładnie kiedy i co napisać. Rewelacja!

  Jeśli żyliście pod tym samym kamieniem, co ja i nie znacie tej serii, to lećcie i od razu łapcie za te książki. To trzeba przeczytać!

1 - 1 z 1 opinii