Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Matka wszystkich lalek – ebook

CENA NEXTO

Monika Szwaja  

06.02.2014

09.11.2011

polski

331

Sol

978-83-62405-68-8

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Matka Wszystkich Lalek to książka, w której Monika Szwaja opisała losy dwóch kobiet, różniących się właściwie wszystkim, od wieku począwszy. Jedna z nich, córka polsko-bretońskiego małżeństwa dobiega trzydziestki i właśnie dowiaduje się, że niezupełnie jest osobą, za którą dotąd się uważała. Druga również przez wiele lat przeżywała kłopoty z własną identyfikacją spowodowane bezwzględnością drugiej wojny światowej. Obie muszą sobie jakoś poradzić z nową wiedzą o sobie i swoim pochodzeniu. Nie jest to wcale łatwe, zwłaszcza w przypadku osoby, której w dzieciństwie zmieniono tożsamość i połączono to z regularnym praniem mózgu. Takich rzeczy nie przeżywa się bezkarnie.

Monika Szwaja, jak zwykle, pisze o kobietach, które nie gubią się na zakrętach rzeczywistości... a jeśli nawet czasem się zagubią, to starają się odnaleźć drogę do samych siebie. Potrafią myśleć, walczyć, pracować, kochać i cieszyć się życiem.

Czytając Matkę Wszystkich Lalek przeniesiemy się na małą, skalistą wysepkę u wybrzeża magicznej krainy - Bretanii, a także w polskie Karkonosze, również posiadające własną magię i niezaprzeczalny urok, tak dobrze znany wielu z nas.

Matka wszystkich lalek - ebook

21,60 zł 24,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 21,60 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

14,40 zł 24,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 21,60 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Katarzyna Ambroziak/2014-07-30

  Książkę czyta się szybko i przyjemnie chwilami wywołuje uśmiech, a chwilami łzy – niby lekka lektura, ale o rzeczach ważnych.
  Pani Monika Szwaja równolegle opisuje losy dwóch kobiet: Claire Autret i Elżuni Szumacher. Jedyna rzeczą, która je łączy jest pewna willa w Karkonoszach. Pewnego dnia 28-letnia Claire urodzona i wychowana na maleńkiej bretońskiej wysepce dowiaduje się, że pewien mężczyzna z Polski jest jej ojcem i w ostatnich tygodniach swojego życia chciałby ją poznać. Dziewczyna postanawia przyjąć zaproszenie z Polski.
  Drugi wątek, który biegnie niezależnie od pierwszej to historia Elżuni, która została brutalnie pozbawiona polskiej rodziny w czasie II wojny światowej. Proceder prowadzony przez niemiecką organizację Lebensborn polegał na zabieraniu polskich dzieci i przekazywaniu ich do adopcji niemieckim małżeństwom. Elżunia latami wpajaną miała nienawiść do Polaków, kiedy dowiedziała się, że sama jest Polką nie chciała przyjąć tej informacji do wiadomości. Mnie osobiście historia Elżuni bardzo wciągnęła i wzruszyła, na pewno długo jej nie zapomnę.
  Autorce należy się duży szacunek rzeczy trudne dla obu stron przedstawiła nie popadając w melancholię i smutek, jednocześnie nie zbagatelizowała tak poważnych i trudnych problemów związanych z historią polską, żydowską i niemiecką.
  Postacie są bardzo realistyczne, doskonale wykreowane. Para uroczych bliźniaków Kini i Minia rozśmieszają do łez.
  Skaczemy pomiędzy Karkonoszami, Bretanią, Niemcami i odwiedzamy wiele innych ciekawych miejsc.
  Książkę przeczytałam szybko, naprawdę zainteresowała mnie historia obu kobiet.
  Zdecydowanie polecam. Na pewno jeszcze raz ją przeczytam.

1 - 1 z 1 opinii