Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Michaił Tal – ebook

CENA NEXTO

Aleksander Rajecki   Maksym Czetwierik  

12.12.2016

12.12.2016

polski

184

Wydawnictwo RM

978-83-7773-674-6

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

"Michaił Tal to prawdziwy fenomen w historii szachów. W 1960 roku został najmłodszym (w owym czasie) mistrzem świata. Dzięki olśniewającym kombinacjom w grze stał się ulubieńcem amatorów szachów. Błyskotliwy, ofensywny styl Tala często zbijał z tropu jego bezradnych przeciwników. Jego poprzednik na szachowym tronie, Wasilij Smysłow, powiedział: ""Pojawienie się Tala w wielkich szachach przywodziło na myśl potężną eksplozję; jego styl gry charakteryzował się niezrównanym talentem kombinacyjnym"".

W książce Aleksander Rajecki i Maksym Czetwierik prezentują najefektowniejsze zwycięstwa Michaiła Tala. Autorzy dokonali starannego wyboru najsłynniejszych i najbardziej pouczających spośród jego partii oraz kombinacji, które wzbudzały podziw wielbicieli szachów. Uważne przestudiowanie zaprezentowanych szachowych arcydzieł Tala z pewnością dostarczy rozrywki amatorom królewskiej gry i przyczyni się do rozwoju ich szachowych umiejętności.

Książka zawiera: najefektowniejsze kombinacje Tala, znakomity materiał szkoleniowy dla szachistów grających w ofensywnym stylu, wiadomości pomagające rozwinąć umiejętności taktyczne czytelnika."

Michaił Tal - ebook

27,81 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Alek/2021-09-20

    Książka opowiada o 'czarodzieju z Rygi', genialnym szachiście, który zdobył mistrzostwo świata w 1960 r. Dostajemy krótką biografię Tala oraz wybór jego szachowych kombinacji. Nie jest to zbyt głęboka pozycja, ale świetny wstęp do poznania twórczości tego wspaniałego taktyka. Polecam wszystkim miłośnikom królewskiej gry.

1 - 1 z 1 opinii