Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Mierzeja Wiślana. Miniprzewodnik – ebook

TANIEJ 7 %

Praca zbiorowa  

30.07.2012

19.06.2012

polski

44

Helion

9788378531524

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!

Mierzeja Wiślana jest piaszczystym wałem rozciągającym się na południowo-wschodnim brzegu Zatoki Gdańskiej. Pasmo, złożone niegdyś z kilkunastu wysp, oddziela Zalew Wiślany od otwartych wód Zatoki Gdańskiej. Jedynie zachodnia część Mierzei należy do Polski. Jej wschodni kraniec to już terytorium Federacji Rosyjskiej, a dokładnie miasta Bałtijsk. Teren Mierzei objęty jest od 1985 r. szczególną ochroną. Dramatyczna sytuacja, spowodowana rabunkowym wyrębem lasu, skłoniła ówczesne władze do utworzenia na tym terenie Parku Krajobrazowego. Dziś obszar ten w 70% pokryty jest znów przez lasy, głównie sosnowe. Nic więc dziwnego, że to od lat jedno z ulubionych miejsc spędzania letnich wakacji.

Mierzeja Wiślana. Miniprzewodnik - ebook

3,71 zł 3,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Ed Lbkg/2012-12-14

    To rzeczywiście mini przewodnik. Bardzo mało informacji o historii miejscowości i zabytkach. Przydałoby się więcej zdjęć. Nie wszystkie ciekawe miejsca są opisane. Zaletą przewodnika są mniej więcej aktualne informacje praktyczne. Przewodnik powinien być wykorzystany do promocji miejscowości. W tym przewodniku brakuje tego. Układ przewodnika budzi zastrzeżenia. W przypadku wersji elektronicznej spis treści przewodnika powinien być na początku.

1 - 1 z 1 opinii