Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Mistrz – ebook

CENA NEXTO

Eleonora Szafran  

08.09.2021

01.09.2021

polski

272

Ringier Axel Springer Polska Sp z o.o.

9788382500936

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

MISTRZ” PRZYWRACA PAMIĘĆ O LEGENDARNYM POLSKIM BOKSERZE, MISTRZU WSZECH WAG AUSCHWITZ. Książka powstała na podstawie odnalezionych i wcześniej niepublikowanych rękopisów pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego. Przygotowała ją i okrasiła osobistymi wspomnieniami jego córka Eleonora Szafran. To publikacja, która odsłania prawdziwy, intymny portret człowieka - sportowca, bohatera wojennego, jakiego dotychczas nie znaliśmy.

Od 27 sierpnia w kinach będzie można oglądać film „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego inspirowany historią Tadeusza Pietrzykowskiego. W rolach głównych: Piotr Głowacki, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha, Marcin Czarnik i Jan Szydłowski.

„Walczył i dawał nadzieję. Jego dzieje to gotowy materiał na film.”

Maciej Barczewski, reżyser filmu „Mistrz

„Historia Tadeusza Pietrzykowskiego udowadnia, że człowiek dzięki silnej woli przetrwania i pasji może podjąć walkę nawet z największym złem, jednak żeby zwyciężyć, musi zacząć czynić dobro.”

Piotr Głowacki, odtwórca roli „Teddy’ego” w filmie „Mistrz

Mistrz - ebook

32,54 zł 34,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    R.L./2021-09-21

    Czytając tę książkę niejednokrotnie miałem wrażenie, że ze sposobem myślenia i podchodzenia do życia głównego bohatera już gdzieś wcześniej się spotkałem. Bardzo szybko zauważyłem zbieżność z życiowa dewizą Stanisława Grzesiuka wspaniale ukazaną w w jego autobiograficznych książkach "Boso, ale w ostrogach"; "Pięć lat kacetu" i "Na marginesie życia". Obaj głowni bohaterowie uważali, że w trudnych życiowo sytuacjach trzeba pomagać i bronić słabszych, zachowywać się honorowo i oceniać czyny oraz sposób postępowania, uwzględniając okoliczności które im towarzyszyły oraz doprowadziły do ich zaistnienia.

1 - 1 z 1 opinii