Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Muszę wiedzieć – ebook

TANIEJ 5 %

Kasia Bulicz Kasprzak  

04.08.2019

polski

352

Prószyński Media

9788381697415

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Matka, córka i wnuczka: Halina, Dominika, Patrycja - trzy bliskie sobie, nieznające się kobiety.

Halina - twierdzi, że urodziła się tylko dlatego, że po śmierci Stalina została ogłoszona amnestia. Wtedy jej przyszły ojciec wyszedł z więzienia i poznał matkę Haliny. Przygnieciona ciężarem lat, wdowieństwem i utratą tych, których kochała, po wyjątkowo przygnębiającej, spędzonej w samotności Wigilii, traci ochotę do życia.

Patrycja - młoda, pełna wigoru i energii, z mnóstwem planów na przyszłość, studentka lingwistyki. Ma oddanych przyjaciół, na których zawsze może liczyć, ale czuje, że w jej życiu czegoś zabrakło.

Te dwie kobiety spotykają się przypadkiem, choć powinny od dawna być razem. Nie wiedząc, czy coś je łączy, ruszają we wspólną podróż, by poznać historię utkaną z kłamstw, półprawd i niedopowiedzeń, ale przede wszystkim, by stworzyć własną opowieść, która, choć o tym nie wiedzą, zmieni ich życie na zawsze, doprowadzi do poznania prawdy o nieobecnej, lecz pozostającej zawsze w centrum uwagi Dominice - zagadce dla swojej matki i córki.

Kasia Bulicz-Kasprzak - wnikliwa obserwatorka życia. Z kobiecą delikatnością przedstawia trudne sytuacje, a humorem, doprawionym nutką cynizmu zachęca czytelnika do spojrzenia na opisywane wydarzenia z innej perspektywy. Nie udziela rad lecz daje nadzieję na świat pełen dobra i życzliwości, uważa bowiem, że wszyscy mamy obowiązek w taki świat wierzyć.

Muszę wiedzieć - ebook

27,36 zł 28,80 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Wiesława Kamińska/2019-10-06

    Trzy kobiety, trzy pokolenia i doświadczenia, jakże różne od siebie. Każda kobieta to inny świat, w którym pozostałym może się być trudno odnaleźć i zrozumieć to, co się dzieje. Rodzinne tajemnice, kłamstwa i niedopowiedzenia sprawiają, że chcemy wraz z bohaterkami dociec prawdy, co okazuje się trudniejsze, niż można byłoby przypuszczać. Dobra lektura dla miłośników powieści obyczajowych.

1 - 1 z 1 opinii