Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Nie przestałyśmy być kobietami – ebook

TANIEJ 7 %

Weronika Wierzchowska  

11.08.2019

11.08.2019

polski

456

Prószyński Media

9788381697446

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Opowieść o kobietach w cieniu wojny, które chciały kochać, przyjaźnić się - po prostu żyć.

To były dziewczyny takie jak każda z nas. Ale wojna odebrała im rodziny i młodość, rzuciła daleko na wschód, gdzie dorastały w sowieckich kołchozach i syberyjskich tartakach. Większość nie miała nawet dwudziestu lat, gdy wstępowały do armii, co było jedyną nadzieją na powrót do ukochanej Polski.
Chorobliwie ciekawska kresowiaczka Janka i zagubiona służbistka Ania jesienią 1944 roku wraz z pierwszą kompanią fizylierek z Samodzielnego Batalionu Kobiecego im. Emilii Plater wkraczają w ruiny warszawskiej Pragi i obejmują posterunki, by strzec to, co ocalało, przed hitlerowcami i szabrownikami. Czy w ogniu wojennych intryg jest szansa na kobiecą przyjaźń? Czy miłość w cieniu śmierci zawsze jest silniejsza? Ile znaczy radość z wolności, czyli życia?

Weronika Wierzchowska - z wykształcenia chemiczka, przez lata zatrudniona w korporacji farmaceutycznej, potem w firmie kosmetycznej. Lubi mieszać, zarówno w chemicznych reaktorach, kuchennych garnkach, jak i w losach wymyślonych przez siebie postaci. Od dziecka kocha książki, co w końcu zaowocowało samodzielnymi próbami ich pisania. Fascynują ją historie interesujących, choć zapomnianych kobiet, które chętnie przypomina w swoich powieściach. Perypetie pań z dawnych epok często zestawia z losami współczesnych, dzielnych i niezwykłych Polek.

Nie przestałyśmy być kobietami - ebook

27,53 zł 29,60 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2019-09-04

  Po pani Weronice spodziewałam się wiele, ale nie zmierzenia się z najokrutniejszym czasem w historii ludzkości. Na szczęście pani Wierzchowska, której książki uwielbiam, ma nieposkromioną wyobraźnię, do tego potrafi świetnie pisać, dlatego nie tylko poradziła sobie z tematem II. wojny światowej, ale i tchnęła w niego wiele świeżości.
  Nie brakuje w książce również wątków romantycznych. Autorka „serwuje” je z wielką delikatnością i subtelnością. Z przyjemnością i wzruszeniem czyta się o pierwszej, prawdziwej miłości, która budzi się do życia, w tak tragicznych okolicznościach.
  Zachęcam gorąco do sięgnięcia po tę powieść szczególnie kobiety. Dlaczego?
  Dlatego, że to historia o kobietach, którym przyszło kiedyś żyć w bardzo ciężkich czasach. Kobietach, które Z determinacją, zacięciem, łzami w oczach, a czasami i uśmiechem na ustach udowadniały, że istnieją wartości, o które warto walczyć do samego końca.
  Gorąco polecam

1 - 1 z 1 opinii