Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Nie przywitam się z państwem na ulicy – ebook

TANIEJ 7 %

Maria Reimann  

30.08.2019

30.08.2019

polski

168

Czarne

9788380499324

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Książka Marii Reimann jest próbą opisu zmagań z fizycznymi ograniczeniami i zrozumienia różnych znaczeń odmienności nie w pełni sprawnego ciała. Punktem wyjścia są dla autorki jej rozmowy z kobietami urodzonymi z zespołem Turnera, szczególną „kondycją genetyczną” wywołującą różne niejednoznaczne zmiany w budowie i funkcjonowaniu organizmu. Głosy rozmówczyń łączy zaś z własnym doświadczeniem życia z niepełnosprawnością. Skupienie, empatia i subtelne poczucie humoru towarzyszą głęboko humanistycznemu namysłowi nad cierpieniem i strategiami przekraczania ograniczeń. W efekcie otrzymujemy misternie skonstruowaną, złożoną z żywych, nasyconych uczuciami obrazów, poruszającą refleksję nad kondycją naszego człowieczeństwa.

Nie przywitam się z państwem na ulicy - ebook

25,95 zł 27,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Katemeika/2020-04-03

  Krótka rzecz o niepełnosprawności. Niezwykła książka, która bardzo mnie zaskoczyła opowieścią o świecie, o którym miałem marne pojęcie. Zawsze czułem się zakłopotany, gdy znalazłem się w towarzystwie osoby z niepełnosprawnością. I to się nie zmieniło, ale trochę się dzięki tej lekturze domądrzyłem.
  Autorka sama będąca osobą z niepełnosprawnością konfrontuje się z niepełnosprawnością innych. Nie usiłuje nadać swojemu widzeniu świata waloru wyjątkowej obiektywności, a jedynie przekazuje swoją opowieść, bez narzucania swojej prawdy nikomu.
  Bardzo delikatna, ciepła, wyważona i pouczająca relacja kogoś, kto jednocześnie obserwuje i poddaje się obserwacji. Na dodatek bardzo dobrze napisana.
  Polecam. Trzeba przeczytać.

1 - 1 z 1 opinii