Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Nie wszystko zostaje w rodzinie – ebook

TANIEJ 7 %

Hannah Rothschild  

20.09.2022

20.09.2022

polski

488

Prószyński Media

9788382957549

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Szlachectwo zobowiązuje, ale pieniądze nie śmierdzą… Tak zabawnej książki o arystokratach jeszcze nie czytaliście! Zamek Trelawney, dawniej najwspanialsza siedziba rodowa na południu Kornwalii, powoli zamienia się w ruinę. Od ośmiuset lat pozostaje w rękach tej samej rodziny, która po utracie dawnego bogactwa rozpaczliwie broni się przed oddaniem go w obce ręce. Gdy wśród klepiących biedę arystokratów pojawia się dziewczyna przedstawiająca się jako nieznana dotąd krewna, życie mieszkańców Trelawney gwałtownie przyspiesza. Na jaw wychodzą tajemnice, które wydawały się na zawsze pogrzebane, stare urazy wybuchają z nową siłą, gdzieś rodzi się miłość, a skłócone przyjaciółki są zmuszone zakopać wojenny topór… "Nie wszystko zostaje w rodzinie" to wyśmienita opowieść o schyłku i upadku, zemście, a przede wszystkim o skomplikowanych relacjach, które zarówno wzruszają, jak i śmieszą.

Hannah Rothschild (z t y c h Rothschildów) to pisarka, producentka dokumentów filmowych, a także bizneswoman. Wywodzi się z arystokratycznej rodziny bankowców i kontynuuje ich tradycje jako dyrektorka spółki inwestycyjnej. Zasłynęła jako pierwsza kobieta zarządzająca National Gallery - współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, a za swoją działalność w dziedzinie sztuki i filantropii została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Pisze dla takich magazynów jak "The Times", "Vogue", "The Guardian" i "Financial Times", a jej filmy dokumentalne pokazywane są w największych sieciach telewizyjnych i na festiwalach. Na koncie ma również kilka książek - przede wszystkim "The Baroness", biografię swojej kuzynki, "królowej jazzu" Niki de Koenigswarter, oraz nagradzaną powieść humorystyczną "Nie wszystko zostaje w rodzinie". Na co dzień mieszka w Londynie z trzema córkami.

Nie wszystko zostaje w rodzinie - ebook

37,20 zł 40,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:4
  usr/2023-01-09

  1. Książka dostarcza rozrywki. Nie ma tu kunsztu pisarskiego czy niuansów fabuły, ale dobrze się przy niej spędza czas.
  2. Opowieść o zobowiązanych, o dziedzictwie, o tym jak może ono ciążyć i ograniczać. O tym, że nie zawsze podążanie wyznaczoną ścieżka przynosi ukojenie i zadowolenie.
  3. Jest też o silnych kobietach płynących pod prąd, choć z lekką tęsknotą za tym co się nie wydarzyło.
  4. Niektóre wątki są mocno spłaszczone, niektóre motywacje bohaterów właściwie nie zawsze zrozumiałe, ale w całości dobrze się to czyta.

1 - 1 z 1 opinii