Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Nikt nikomu nie tłumaczy. „Świat według Kiepskich” w kulturze – ebook

CENA NEXTO

Opis

Kiepscy jacy są – każdy widzi.

No tylko właśnie nie do końca. Jako najdłużej emitowany polski serial komediowy, fenomen rozciągający się na trzy dekady, „Świat według Kiepskich” jest tekstem, który wykreował kilka absolutnie kultowych postaci, bezpowrotnie odmienił język codzienny pokoleń Polaków i wprowadził do raczkującej jeszcze potransformacyjnej telewizji motywy, o których się fizjologom nie śniło. Nie dajcie sobie wmówić, że „Serial piętnował różne wady (wulgaryzmy, lenistwo, egoizm, alkoholizm, patologie, apatie, chamstwo) oraz stereotypowy model życia polskiej rodziny, posługując się prostym humorem[…]” (Wikipedia). Tutaj stawka jest o wiele wyższa – i chcemy o tę stawkę zagrać.

„Nikt nikomu nie tłumaczy” to wielogatunkowa opowieść o jednym z naszych największych popkulturowych fenomenów. Hymn na cześć przypału i list miłosny zaadresowany do green screena. Wreszcie: dowód na to, że o „Kiepskich” można rozmawiać bez nadęcia lub protekcjonalności. Czy można sobie wyobrazić lepszy sposób na uhonorowanie tego, emitowanego przez ponad dwie dekady, serialu? Być może, ale nic takiego nie przychodzi nam do głowy.

– Mateusz Witkowski i Bartek Przybyszewski (Podcastex)

Nikt nikomu nie tłumaczy. „Świat według Kiepskich” w kulturze - ebook

26,91 zł 29,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

17,94 zł 29,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Alek/2024-03-04

    Zbiór esejów na temat popularnego sitcomu jest nierówny, obok bardzo ciekawych trafiają się artykuły zwyczajnie nudne. Niemniej jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników serialu dziejącego się we wrocławskiej kamienicy.

1 - 1 z 1 opinii