Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Nowe zasady stosowania ulgi na złe długi – ebook

CENA NEXTO

Mariusz Jabłoński   Adam Bartosiewicz   Paweł Ziółkowski   Karol Różycki   Michał Wojtas   Tomasz Krywan  

28.07.2016

01.01.2013

polski

44

Wolters Kluwer

978-83-264-4319-0

 • EPUB
 • PDF

Opis

W praktyce obrotu gospodarczego często się zdarza, że kontrahent nie wywiązuje się z obowiązku zapłaty za dostarczony towar lub wykonaną usługę. W takiej sytuacji sprzedawca nie tylko traci zarobek, ale co gorsza obowiązany jest do zapłaty należnego podatku od towarów i usług z własnego rachunku. Jednak jeżeli jest zainteresowany odzyskaniem podatku należnego związanego z nieściągalnymi wierzytelnościami może korzystać z tzw. ulgi na złe długi.

Wierzyciel, który chce skorzystać z ulgi na złe długi musi jednak mieć świadomość, iż z dniem 1 stycznia 2013 r. istotnie zmieniły się przepisy w tym zakresie, a zasady korzystania z tej ulgi różnią się zależnie od tego kiedy upłynął termin jej płatności. Jeśli chcesz poznać warunki stosowania ulgi na złe długi pozwalającej podatnikom na odzyskanie podatku należnego w przypadku nieuiszczenia zapłaty przez nabywcę zapoznaj się z publikacją "Nowe zasady stosowania ulgi na złe długi".

Z publikacji dowiesz się:
 • kto może skorzystać z ulgi na złe długi,
 • w jakim terminie można skorzystać z ulgi na złe długi,
 • czy można skorzystać z ulgi na złe długi, jeżeli dłużnik jest w trakcie postępowania upadłościowego lub w trakcie likwidacji,
 • jakie warunki należy spełnić w przypadku wierzytelności powstałych w 2012 r., a jakie do wierzytelności z 2013 r.
 • Publikacja zawiera omówienie przepisów regulujących tematykę ulgi na złe długi, a także praktyczne porady jak krok po kroku odzyskać podatek należny od niezapłaconych wierzytelności.

  Adresaci:
  Adresatami publikacji są przede wszystkim osoby zatrudnione w księgowości i finansach, właściciele biur rachunkowych i doradcy podatkowi oraz osoby prowadzące własną gospodarczą.

Nowe zasady stosowania ulgi na złe długi - ebook

7,61 zł 8,45 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 7,61 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

5,07 zł 8,45 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 7,61 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!