Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Ostatnie lata polskiego Lwowa – ebook

TANIEJ 7 %

Sławomir Koper   Tomasz Stańczyk  

29.08.2019

28.08.2019

polski

Fronda

9788380794726

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Czy Polska może istnieć bez Lwowa? Ostatnie siedemdziesiąt lat udowadnia, że jest to możliwe, ale polska dusza mocno straciła na tej separacji.

Jak magię miasta, porównywanego nieraz do Florencji, legendę stolicy polskiej przedwojennej kultury i elegancji przełożyć na język zrozumiały dla współczesnego pokolenia?

Wehikuł czasu prowadzony wprawną ręką znanych popularyzatorów historii; Sławomira Kopra i Tomasza Stańczyka zaprasza na pokład.

Panorama Racławicka widziana ze Lwowa

Najlepsze trunki – tylko z firmy Baczewski

Wesoła Lwowska Fala - Szczepcio, Tońcio i lwowski bałak

Wielkie zbrodnie z namiętności i sprawa Gorgonowej

Początki polskiej piłki nożnej

Polski dramat sceniczny i lwowskie lata Gabrieli Zapolskiej

Legenda cmentarza Łyczakowskiego

Lwowscy pogromcy tyfusu

Hemar i Lem. Lwów to wielka tęsknota

Skandal w Galicyjskiej Kasie Oszczędności

Obrona Lwowa 1939

Wygnanie z polskiego Lwowa

Pożoga wojenna spowodowała, że Lwów, jedno z trzech najważniejszych polskich miast (obok Warszawy i Krakowa), pozostało poza granicami Rzeczypospolitej. Większość literatury o Lwowie to nostalgiczne wspomnienia, jego dawnych mieszkańców lub ich potomków. Nic więc dziwnego, że malują oni obraz wyidealizowany, pozbawiony wad, jak wspomina się kraj szczęśliwej młodości czy dzieciństwa. Autorzy poszli inną drogą, przedstawili ostatnie półwiecze polskiego Lwowa z punktu widzenia historyków.

To ostatnie lata, fascynującego i wspaniałego miasta, ale również sceny na której miały miejsce wydarzenia które czasami lepiej wyrzucić ze zbiorowej pamięci. Nie zmieniło to jednak ciepłych uczuć jakie Autorzy żywią do tego cudownego grodu.

Ostatnie lata polskiego Lwowa - ebook

30,68 zł 32,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Renata /2021-02-05

    Bardzo przyjemnie napisana książka o tym co się działo w Lwowie na początku XX wieku i pod koniec XIX, tzn. wtedy, gdy Lwów był jeszcze polski. Jet tu wiele informacji, o których dotychczas się nie słyszało - czasem zabawnych, a czasem smutnych. Faktem jest, ze żal iż miasto to nie jest już polskie... Ale na historię i politykę my maluccy nie mamy żadnego wpływu. W każdym bądź razie polecam tym, którzy interesują się polskimi kresami, na których życie często bywało bardzo ciężkie..

1 - 1 z 1 opinii