Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pani Labiryntu – ebook

CENA NEXTO

Magda Knedler  

11.06.2024

02.10.2022

polski

376

Wydawnictwo Otwarte

9788381357142

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Starożytna Kreta. Rządy na wyspie sprawuje okrutny Minos, oddający cześć olimpijskim bogom. Choć ku ich chwale organizuje krwawe igrzyska, w sercach Kreteńczyków wciąż tli się wspomnienie starej religii, w której najwyższym bóstwem była Potnia. Wielka Bogini. Kobieta.

Ariadna, córka Minosa, od dziecka czuje więź z potężnymi siłami przyrody. Kiedy wchodzi w dorosłe życie, coraz mocniej uświadamia sobie, co łączy ją z pradawną boginią, i coraz śmielej sprzeciwia się rządom swojego ojca. Gdy odkrywa tajemnicę Labiryntu, skrytego głęboko pod marmurowymi podłogami pałacu, zaczyna rozumieć, czym jest prawdziwe zło. I kim jest ona sama.

Na fundamencie znanego mitu Magda Knedler tworzy własną opowieść. Z historii o Minotaurze wyłania bunt, walkę ze złem i niesprawiedliwością, a także kobiecą siłę i wielką miłość, która znosi wszystkie bariery.

Bunt, kobieca siła i najpotężniejszy związek – ten z naturą. Autorka obraca w palcach dobrze znany mit, aby do głosu dochodzili ci, którym dotychczas go odmawiano. Fenomenalny obraz zmiany, którą niesie Ariadna.

Georgina Gryboś-Szczepanik, Radio Kraków Kultura

Pani Labiryntu przypomina, dlaczego tak często wracamy do mitów. W tych historiach kryje się bowiem olbrzymi potencjał, który pozwala opowiadać je ciągle na nowo, szukać w nich nowych znaczeń i dopowiadać to, co przemilczane. Magda Knedler sprawia, że starożytna historia nadal żyje, nawet jeśli brzmi inaczej, niż ją pamiętamy.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, Zwierz Popkulturalny

Nie spotkałam się z taką książką od czasów Kirke Madeline Miller, którą uwielbiam. Powieść Knedler daje nadzieję, że każdy wyjdzie ze swojego labiryntu.

Aleksandra Zjadewicz, @nd

Swoboda, z jaką autorka porusza się po mitycznym świecie Ariadny, Minotaura i Minosa, zdumiewa. Absolutnie genialny retelling. Jestem wprost oczarowana.

Marta Ficek-Chmura, @wartoczytac

Ten, kto kocha mitologię grecką, nie może przejść obojętnie obok tej książki!

Andżelika Siuda, @ksiazeczkowy_potwor

Cena Klubowicza Nexto Premium?

23,99 zł 39,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,99 zł
i

Pani Labiryntu - ebook

35,99 zł 39,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,99 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!