Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Panorama literatury francuskiej. Wojna a piśmiennictwo – ebook

TANIEJ 5 %

Agata Jakubowska   Agata Sadkowska-Fidala   Maja Pawłowska   Tomasz Wysłobocki   Tomasz Szymański   Joanna Kotowska-Miziniak  

30.05.2020

polski

152

Universitas

978-83-242-6443-8

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Książka, którą czytelnik trzyma w ręku, jest propozycją dla osób pragnących dowiedzieć się, jaki wpływ na literackie życie Francji miały w ciągu kilku wieków bieżąca polityka oraz wojny. Omawiana na jej kartach problematyka obejmuje zagadnienia z kilku dyscyplin naukowych – literaturoznawstwa, kulturoznawstwa, a także realioznawstwa.

Za nowatorskie na tle innych prac literaturoznawczych należy uznać ukazanie kontekstu historycznego i uwarunkowań społeczno-politycznych, w jakich dzieła te powstawały, oraz odczytanie wpływu tych okoliczności na ich treść i przesłanie. Każdy rozdział traktuje o wojnie i jej wpływie na francuskie piśmiennictwo wybranej epoki, począwszy od renesansu, aż po czasy współczesne.

Autorzy wykazują, że literatura nie tylko czerpała inspirację z konfliktów zbrojnych (postaci, tematy czy tło historyczne), ale także stanowiła odpowiedź na wojenne doświadczenia społeczeństwa oraz osobiste traumy, a czasem też sama stawała się orężem walki politycznej lub moralnej.

Panorama literatury francuskiej. Wojna a piśmiennictwo - ebook

18,05 zł 19,00 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!