Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Paragraf 22 – ebook

TANIEJ 7 %

Joseph Heller  

03.07.2019

03.07.2019

polski

480

Wydawnictwo Albatros

978-83-8125-711-4

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Jedna z najwybitniejszych powieści amerykańskich XX wieku, a zarazem najsłynniejsza powieść o II wojnie światowej.

Utrzymana w poetyce czarnego humoru, ukazuje bezsens wojny i armii jako instytucji, wyśmiewa mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Jej bohaterowie to zbiorowisko wariatów, fanatyków, idiotów i oportunistów, ale nade wszystko ludzi, którzy pragną jednego – przeżyć.

Pilot Yossarian jest przekonany, że wszyscy dybią na jego życie – zarówno Niemcy, jak i dowódcy jego jednostki, zmuszający go do udziału w coraz większej liczbie misji bojowych. Udaje wariata, by wykpić się od dalszych lotów. Tymczasem otaczają go sami wariaci.

Major Major Major, który przyjmuje podwładnych tylko wtedy, gdy go nie ma; porucznik Scheisskopf, którego działalność ogranicza się do urządzania defilad; porucznik Milo Minderbinder, który traktuje wojnę jako sposób na zbicie majątku i bombarduje własne pozycje, bo dogadał się z nieprzyjacielem. Oficjalnie w amerykańskim wojsku nie ma miejsca dla wariatów; choroba psychiczna stanowi wystarczający powód, by zostać natychmiast odesłanym do domu. Przepisy są w tym względzie bardzo wyraźne. Jest jednak mały kruczek: osławiony „paragraf 22”...

Paragraf 22 - ebook

29,76 zł 32,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Sylwanka/2020-07-12

    Klasyka, jeśli chodzi o powieści dotyczące II wojny światowej. Głównym bohaterem jest młody pilot bombowca Yossarian stacjonujący wraz z grupą lotników na małej wyspie u wybrzeży Włoch, który próbuje swoim zachowaniem i postawą przeciwstawić się dziwacznym i niezrozumiałym zasadom panującym w obozowisku. Czarny humor, groteska i absurd jako jedyny sposób na przeżycie. wobec bezsensu wojny... Obowiązkowa pozycja z literatury XX wieku.

1 - 1 z 1 opinii