Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Paryska krawcowa – ebook

CENA NEXTO

Fiona Valpy  

11.08.2021

11.08.2021

polski

400

Świat Książki

9788365928092

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Paryż, 1940 rok. Trzy krawcowe próbują prowadzić możliwie normalne życie w okupowanym przez nazistów mieście. Każda z nich ma pewien sekret. Poraniona przez wojnę Mireille działa w ruchu oporu; Claire została uwiedziona przez niemieckiego oficera; Vivienne zaangażowała się w coś, o czym nikomu nie może opowiedzieć…

Wojna zmusza trzy młode kobiety do podejmowania niełatwych decyzji, a skrywane tajemnice narażają je na ogromne niebezpieczeństwa. Przyjaciółki wspierają się, wierzą, że są wobec siebie lojalne, lecz czy nie grozi im zdrada? Czy przetrwają ten okrutny czas, a więzi między nimi pozostaną nienaruszone?

Dwa pokolenia później Harriet, angielska wnuczka Claire, przybywa do Paryża w poszukiwaniu rodzinnych korzeni. Mieszka w tym samym budynku przy Rue Cardinale, w którym żyła jej babcia. I tam odkrywa historię, mroczniejszą i bardziej bolesną, niż mogła się spodziewać…

To znakomita powieść, napisana doskonałym językiem, ukazująca poszukiwanie własnej tożsamości przez pryzmat trudnych doświadczeń oraz odkrywająca, jak bardzo wojenne traumy wpłynęły na powojenne losy rodzin.

W ciągu miesiąca książka została sprzedana w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, zdobywając tytuł najlepiej sprzedającej się książki miesiąca platformy Amazon.

Paryska krawcowa - ebook

30,60 zł 32,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Wiesława Kamińska/2021-08-24

    Kolejna piękna i wzruszająca do bólu książka o losach trzech przyjaciółek w ogarniętym wojną Paryżu. Pracują jako krawcowe w jednym z paryskich domów mody, zdawałoby się, że los jest dla nich łaskawy, bo robią to, co kochają, chcą cieszyć się życiem... Ale jak myśleć o świetlanej przyszłości, gdy wkoło ból i ludzkie cierpienie ciemiężonego przez nazistów narodu, które zabija wszelką radość. Szybko angażują się w działania Resistance, a każdy kolejny dzień niesie ze sobą realne zagrożenie. Przeczytajcie o ich tragicznych losach i niesamowitej przyjaźni, która przetrwała wszystko.

1 - 1 z 1 opinii