Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pilny na tropie. Skarb getta – ebook

CENA NEXTO

Adam Michejda  

11.05.2020

11.05.2020

polski

Oficyna 4eM

978-83-66242-19-7

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Tajemnice, pościgi, niespodziewane zwroty akcji. Historyczne fakty przeplatają się z literacką fikcją. Redaktor Rafał Pilny wkracza do gry. Pomaga rozwiązać zagadkę cennej pamiątki po wychowankach Domu Sierot Janusza Korczaka. 

Wojenna historia Dawida, chłopca z warszawskiego getta, niespodziewanie staje się początkiej największej przygody w życiu jego wnuka – Davida, ucznia 6. klasy szkoły podstawowej w nowojorskim Brooklynie. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, Maxem i jego tatą Rafałem Pilnym, rozwiązują zagadkę “Skarbu Getta” - niezwykłej pamiątki po wychowankach Domu Sierot Janusza Korczaka. 

Choć dzieci i ich ukochany Doktor nigdy nie wróciły z ostatniej drogi do obozu zagłady, coś po nich zostało. Piękne wspomnienia Dawida, jednego z uratowanych, ale nie tylko… Czy nasi bohaterowie potrafią odnaleźć ich skarb? Zanim się o tym przekonamy, rozwiążemy wraz z nimi detektywistyczną zagadkę, przeżyjemy poszukiwania, pościgi, zaskakujące zwroty akcji. Zobaczymy piękną, rozgrzaną wakacyjnym słońcem współczesną Warszawę i poznamy prawdziwą historię tego miasta i jego mieszkańców. 

Książka Adama Michejdy stara się poruszyć temat Holocaustu tak, by nie wystraszyć współczesnego nastolatka i go nie zanudzić. Tak jak niegdyś seria przygód „Pana Samochodzika” Zbigniewa Nienackiego sprawić, by młody czytelnik chciał poznawać naszą historię.

 

Zawsze twierdziłem, ze wciskanie wiedzy na siłę nie ma większego sensu. Jednak gdy tematy trudne podać w przystępnej formie, wtedy, że użyję wyświechtanego sformułowania, książka bawi i uczy jednocześnie. Mamy tutaj tajemniczy skarb, zagadkową kamienicę oraz pamiętnik dziadka, który rozpala głowę wnuka. Gdzie tu nauka? – spytacie. Ten pamiętnik to zapiski jedenastoletniego chłopca, które powstały w sierocińcu Janusza Korczaka. Sami przyznacie, ze kaliber opowieści robi się poważny, jednak dajcie się porwać tej lekcji historii. Znajdziecie tutaj i Manhattan, i Warszawę, łysego osiłka z BMW, ale też wiedzę, która w ostatecznym rozrachunku może okazać się najcenniejszym ze skarbów. Mam wrażenie, ze wszystkim żyłoby się lepiej, gdyby takie książki trafiały nie tylko do księgarń, lecz także do szkół. Z lekcji o tej książce na pewno bym nie zwagarował. Adam Szaja, smakksiazki.pl

Rewelacyjna powieść, która przypomniała mi czasy, gdy jako mały chłopiec czytałem nocą książki w tajemnicy przed rodzicami, schowany z latarka pod kołdra. Wciągnie i młodszych, i starszych czytelników! Polecam! Alek Rogoziński, pisarz - autor bestsellerów, dziennikarz


Pilny na tropie. Skarb getta - ebook

18,51 zł 19,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!