Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Po drugiej stronie okopów – ebook

CENA NEXTO

Iwan Bogdan  

04.01.2024

27.12.2023

polski

304

Fundacja Historia.pl

978-83-68008-28-9

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Po drugiej stronie okopów” to swoisty wywiad-rzeka z ukraińskim szpiegiem, który przeszedł na stronę rosyjską. Ale autor nie ogranicza się tylko do wywiadu. Przytacza szereg własnych treści, które pokazują czytelnikowi szerszy kontekst wojny rosyjsko-ukraińskiej, która de facto zaczęła się w 2014 roku. Autor pokazuje nam całą paletę postaci i organizacji, które pojawiły się na początku istnienia tzw. DNR. Są więc tu i „zielone ludziki” Armii Czerwonej, i Wagnerowcy, i organizacje które nie wiadomo komu służą w rzeczywistości. Opowieść szpiega jest wstrząsająca. Jest on m.in. świadkiem tortur stosowanych na jeńcach ukraińskich. Czytając jego opowieść, nie chce się wierzyć, że ludzie ludziom mogli zgotować taki los w XXI wieku.

Iwan Bogdan całe swoje życie poświęcił historii współczesnej Ukrainy. Nie tylko ją opisywał, ale i ją tworzył. Jego DNA to pułk „Azov”. Z niego się wywodził i z nim uratował Mariopol przed zajęciem go przez „zielonych ludzików” Putina.

Ostatni rozdział jego życia był tragiczny. Obrońca „Azovstali” traci w boju stopę. Mimo to dalej bierze udział w działaniach wojennych (jego zdjęcie bez stopy widnieje na okładce). Pod sam koniec oblężenia „Azovstali” ginie od bomby lotniczej.

Prezydent Zeleński publicznie ogłosił że przyznaje mu pośmiertnie najwyższe odznaczenie: „Bohatera Ukrainy”.

Po drugiej stronie okopów - ebook

0,90 zł 1,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

0,60 zł 1,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!