Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Poczet królowych polskich. Powieść i klucz – ebook

TANIEJ 7 %

Marcin Szczygielski  

22.11.2012

10.11.2011

polski

528

Latarnik Instytut Wydawniczy

978-83-60000-80-9

Ocena: 5 (4 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Poczet królowych polskich. Powieść i klucz to powieść obyczajowa pisana z sensacyjnym zacięciem, kryminał splatający polskie i żydowskie losy oraz niezwykły romans, w którym to mężczyźni okazują się słabą płcią.

Marcin Szczygielski prezentuje historię kilku pokoleń Polek, które są paniami własnego losu w czasach, w których przyszło im żyć. Co łączy przedwojenną gwiazdę kina, ideową komunistkę i współczesną singielkę? Nowa powieść Marcina Szczygielskiego to wielowątkowa rodzinna historia, tajemnicze zmiany tożsamości głównych bohaterek oraz niewygodna fortuna, która zamiast wielkim szczęściem okazuje się niechcianym dziedzictwem.

Autor bestsellerowego Berka przygląda się losom polsko-żydowskich społeczności, którym daleko było do harmonijnego współistnienia. Wydobywa na światło dzienne mroczne kulisy przedwojennego showbiznesu, wyrafinowany półświatek wileńskich dandysów i lal czyli gejów.

Poczet królowych polskich to również niezwykły portret Warszawy i Wilna lat 30. Nowoczesna, tętniąca życiem stolica zestawiona jest z dekadenckim Wilnem, miastem w którym to polscy oficerowie dopuszczają się zbrodni. Autor proponuje całkowicie niesztampowy i nieromantyczny obraz pomników polskiej martyrologii. Nad wszystkim zaś unosi się duch przedwojennej królowej polskiego kina Iny Benity, postaci nietuzinkowej, po której ślad zaginął wraz z upadkiem Powstania Warszawskiego.

Szokujący bieg wydarzeń, wyraziści bohaterowie prowadzący ryzykowną grę oraz niezwykła dbałość o historyczne detale sprawiają, że książkę Marcina Szczygielskiego czyta się z zapartym tchem, niczym psychologiczny thriller i niepokorny portret Polski XX i początku XXI wieku.

Poczet królowych polskich. Powieść i klucz - ebook

27,81 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (4 oceniających)

1 - 4 z 4 opinii

 • Ocena:5
  Krzysztof Siemieński/2013-07-17

  Lata 30 w Wilnie i w Warszawie, kobiety tajemnicze i piękne, czego chcieć więcej od dobrego czytadła?

 • Ocena:5
  Joanna Łobocka/2013-04-26

  Doskonale czyta się tę opowieść. A jest o tyle ciekawa, że pierwowzór bohaterki jest powszechnie znany ze "starego kina".
  Naprawdę pasjonująca lektura.

 • Ocena:5
  Lilianna Łakomy/2013-03-09

  Świetna książka!!! Wciąga niesamowicie. Pozostałe pozycje tj. Berek Bierki Furie i inne Groteski Nasturcje i cwoki równie ciekawe książki czyta się jednym tchem.

 • Ocena:5
  magdalena wojazer/2013-01-12

  Doskonała książka!!! Wszystko: tło historyczne, opisy, DIALOGI
  CZYSTY ORGAZM!!!!! Oczywiście duchowy. To była moja pierwsza pozycja tego pisarza, wiec po zakończeniu natychmiast kupiłam Furię i inne groteski. Przeczytałam jednym tchem, chociaż sztuki teatralne to nie jest to co lubię najbardziej, ale byłam zachwycona. To jest moja pierwsza opinia jaką piszę, więc może nie jest sformułowana jak trzeba, ale za to od serca.

1 - 4 z 4 opinii