Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Porwanie Europy – ebook

CENA NEXTO

Sandor Marai  

20.05.2022

20.05.2022

polski

Czytelnik

978-83-07-03545-1

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Czy istnieje jeszcze Europa duchowa?... Czy są tylko kraje, granice, systemy finansowe, ustroje polityczne, a z całości pozostał tylko chorobliwy nacjonalizm?

W Porwaniu Europy Sándor Márai zawarł spostrzeżenia i refleksje z podróży, w którą wyruszył w 1946 roku z ojczystych Węgier do Szwajcarii, Włoch i Francji.

Przemierzając po raz pierwszy po tragedii drugiej wojny  światowej ulice, place i zaułki Genewy, Rzymu, Neapolu, Paryża… i obserwując mieszkańców tych metropolii, utwierdził się w gorzkim przekonaniu o dokonanym i ciągle pogłębiającym się podziale Europy na wschodnią i zachodnią – podziale politycznym, ekonomicznym i kulturowym. Co więcej, zdaniem pisarza, Stary Kontynent utracił rolę przewodnika wskazującego światu wartości i kierunki rozwoju.

Wyjechać to dla mnie teraz już zawsze oznacza też tyle, co z biciem serca się z czymś żegnać, być może na zawsze. „Do widzenia” – mówię i w to nie wierzę.

Porwanie Europy - ebook

26,88 zł 28,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Kamil/2022-08-31

    Lektura ponadczasowa. Przemyślenia Maraia do dziś w wielu kwestiach pozostają aktualne. To tylko pokazuje, jak mało zmienia się mentalność ludzka i jak duchy przeszłości lubią nas ponownie nawiedzać.

1 - 1 z 1 opinii