Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Praca i dochody w pomorskich gospodarstwach agroturystycznych w latach 1999-2010 – ebook

ebooki: Praca i dochody w pomorskich gospodarstwach agroturystycznych w latach 1999-2010 – ebook
CENA NEXTO
Praca i dochody w pomorskich gospodarstwach agroturystycznych w latach 1999-2010 – ebook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

CENA NEXTO

Anna Wiśniewska  

28.08.2024

polski

230

Uniwersytet Pomorski w Słupsku

978-83-7467-283-2

  • PDF
Opis

Praca składa się ze wstępu, pięciu rozdziałów i zakończenia. Rozdział pierwszy jest merytorycznym i metodycznym wprowadzeniem do problematyki związanej z agroturystyką. Określono tu miejsce i rolę agroturystyki w gospodarce narodowej. Zdefiniowano m.in. samo pojęcie agroturystyki oraz scharakteryzowano genezę i rozwój tej formy turystyki w Polsce. Ponadto wskazano na jej społeczno-ekonomiczne znaczenie dla terenów wiejskich.
W rozdziale tym ukazano również uwarunkowania rozwoju tej formy turystyki z uwzględnieniem różnych determinant społeczno-ekonomicznych, instytucjonalnych oraz przyrodniczo-kulturowych.
Przedmiotem drugiego rozdziału jest z kolei rozwój agroturystyki w województwie pomorskim. Szczególną uwagę zwrócono tu na uwarunkowania rozwoju tej formy turystyki w poszczególnych rejonach badawczych. Bliższej ocenie poddano działania samorządów oraz organizacji regionalnych i lokalnych działających na rzecz rozwijania funkcji agroturystycznej w regionie.
W kolejnych rozdziałach przedstawiono i omówiono wyniki badań terenowych. W rozdziale trzecim scharakteryzowano świadczeniodawców usług agroturystycznych. Przybliżono tu również strukturę badanych gospodarstw. Rozdział czwarty poświęcony został problemowi pracy w gospodarstwie agroturystycznym. Przedstawiono w nim problemy pomorskiego rynku pracy na wsi oraz specyfikę pracy w gospodarstwie agroturystycznym. Ponadto szerzej przeanalizowano poziom i strukturę pracujących w pomorskich gospodarstwach agroturystycznych w sezonie i poza nim.
W rozdziale piątym analizie i ocenie poddane zostały dochody badanych gospodarstw agroturystycznych. Przedstawione zostały tu zarówno czynniki podażowe, jak i popytowe mogące oddziaływać na dochody takich gospodarstw.
Wskazano w nim również na koszty świadczenia usług agroturystycznych w podziale na obciążenia podatkowe i nakłady własne świadczeniodawców.
Istotną częścią treści tego rozdziału było określenie poziomu dochodów z agroturystyki. Uwzględniając niechęć ankietowanych do ujawniania dochodów, skonfrontowano wielkość dochodów z agroturystyki deklarowaną przez respondentów z ustaleniami własnymi opartymi na wynikach prowadzonych badań terenowych. W rozdziale tym akcent położono też na określenie miejsca dochodów z agroturystyki w budżecie badanych gospodarstw oraz na strukturę tych dochodów. W zakończeniu pracy dokonano syntetycznego podsumowania wyników badań. Przedstawiono też zalecenia mogące przyczynić się dalszego rozwoju agroturystyki w województwie pomorskim (Ze Wstępu).

Cena Klubowicza Nexto Premium?

18,90 zł 31,50 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,05 zł
i
Praca i dochody w pomorskich gospodarstwach agroturystycznych w latach 1999-2010 - ebook
25,83 zł 31,50 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,05 zł
Ładowanie rekomendacji…
Opinie o produkcie
Ocena:

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!