Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Praga. Miniprzewodnik – ebook

CENA NEXTO

Praca zbiorowa  

30.07.2012

19.06.2012

polski

152

Helion

9788378533085

Ocena: 4.4 (5 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!

Praga

To niezwykłe miasto nie potrzebuje folderów reklamowych czy zachęcających opisów, które przekonałyby niezdecydowanego turystę. Zwane „Rzymem Północy”, „miastem stu wież” (w rzeczywistości naliczyć można ich znacznie więcej) i „sercem Europy”, od dawien dawna zachwycało. Praga wciąż jest inspiracją, fascynującą tajemnicą, a twórczość Michala Ajvaza czy Václava Cílka jest tego najlepszym dowodem.

Historyczne centrum Pragi rozpościera się po obu stronach rzeki Wełtawy (Vltava). W granicach miasta rzeka płynie 31 km, jej wody opływają dziesięć wysp. Na prawym brzegu leży Stare Miasto, a na lewym Malá Strana z wyrastającym na wzgórzu zamkiem. Obie strony, połączone kamiennym XIV-wiecznym Mostem Karola, tworzą serce starej Pragi. Trudno się dziwić, że co roku to niezwykłe miejsce odwiedza ok. 4 mln turystów. To miasto, gdzie przyjeżdża się po to, aby delektować się atmosferą przeszłości, obcować z pięknem, zasmakować stylów architektonicznych. Miejsce niegasnącego życia kulturalnego - niezliczonej liczby teatrów, wystaw, koncertów czy festiwali. Obok wielu określeń, jakie przypisuje się Pradze, powstaje nowe - kulinarna stolica Europy Środkowej. Pełno tu wykwintnych restauracji, gdzie można skosztować kuchni, nie tylko rodzimej. Znajdziemy tu jednak równie dużo niedrogich, prawdziwie czeskich gospód, gdzie smaľený sýr czy knedliki nie schodzą z kart menu. Wśród odwiedzających Pragę niemałą grupę stanowią, rzecz jasna, smakosze czeskiego złotego specjału - piwa. Nawet ci, którzy unikają wielkich miast i wybierają zwykle odpoczynek na łonie natury, nie powinni omijać Pragi - a tym bardziej jej okolic.

Praga. Miniprzewodnik - ebook

3,59 zł 3,99 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium

2,39 zł 3,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.4 (5 oceniających)

1 - 5 z 5 opinii

 • Ocena:4
  Michał Ptak/2013-11-25

  przede wszystkim prawie nic nie waży, dobrze opracowany, dużo informacji historycznych (to dla tych, którzy lubią tez czytać przed wyjazdem), udany zakup!

 • Ocena:4
  Irena Kubiak/2013-09-11

  Dużo przydatnych informacji, skróciłabym tylko część historyczną. Prowadzi po mieście po najważniejszych zabytkach, obowiązkowych knajpach i po ciekawych zaułkach. I nic nie waży w torebce!

 • Ocena:4
  Jarosław Chojak/2013-08-08

  całkiem przydatny, gdy trzeba szybko zdobyć informacje o Pradze

 • Ocena:5
  Waldemar Małek/2013-05-15

  Kupiłem przed wyjazdem do Pragi. Świetnie się spisał w czasie zwiedzania, bo dzięki elektronicznej wersji mogłem z niego korzystać w każdej chwili. Ciekawe opisy i zdjęcia, polecam.

 • Ocena:5
  Angelika Lipka/2013-01-24

  Szybka przesyłka prosto na mój Kindle, rewelacyjna książka, przy której można się zrelaksować wchodząc w zupełnie inny świat. Zdecydowanie POLECAM!

1 - 5 z 5 opinii