Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Prawo karne. Kazusy materialno-procesowe – ebook

CENA NEXTO

Zuzanna Gądzik   Adrian Zbiciak  

28.02.2024

12.02.2024

polski

220

C.H.Beck

978-83-8356-308-4

  • PDF

Opis

Zbiór  kazusów prawa karnego materialnego i procesowego. Opracowanie ma na celu wyrobić nawyk drążenia problemów, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi oraz rozwiewania wątpliwości.

Zbiór, poza tekstem samych kazusów, zawiera również ich rozwiązania, które poprzedzone są „wskazówkami” – przedstawionymi hasłowo najważniejszymi (a więc nie wszystkimi) zagadnieniami, jakie zostały poruszone w danym kazusie. Rozwiązując kazus należy najpierw podjąć samodzielną próbę znalezienia poprawnych odpowiedzi na najistotniejsze problemy, a dopiero później sięgnąć do odpowiedzi przygotowanych przez Autorów.

Proponowana metoda rozwiązywania kazusów jest trójetapowa. Po pierwsze, lektura treści kazusu i próba samodzielnego wychwycenia błędów, posiłkując się odpowiednimi przepisami. Następnie przejście do „wskazówek” i ponowna próba samodzielnego rozwiązania zasygnalizowanych problemów. Na koniec zapoznanie się z treścią autorskiego rozwiązania kazusu. Pod rozwiązaniem każdego z kazusów znajdują się tezy wybranych przez Autorów orzeczeń, których znajomość będzie przydatna przy rozwiązywaniu innych zadań, w których zawarto podobne problemy prawne.

Kazusy zostały przygotowane z myślą o osobach przygotowujących się do egzaminu wstępnego na aplikacje: sędziowską lub prokuratorską, prowadzone przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. Inspiracją do powstania zbioru były zajęcia, które Autorzy prowadzą „symultanicznie” ze studentami prawa zainteresowanymi tą ścieżką kariery zawodowej. Przygotowane kazusy mogą być przydatne również w nauce do egzaminów z przedmiotów prawo karne i prawo karne procesowe, czy w przygotowaniach do zaliczenia ćwiczeń z tych przedmiotów. Mogą się także okazać pomocne w powtórce i utrwaleniu wiedzy przez aplikantów sędziowskich, prokuratorskich, adwokackich i radcowskich przed egzaminami zawodowymi.

Stan prawny: styczeń 2024 r.

Prawo karne. Kazusy materialno-procesowe - ebook

107,10 zł 119,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 119,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

71,40 zł 119,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 119,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!