Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Publicystyka społeczna. Tom 1. Myślenie obywatelskie, Żydzi, kwestia kobieca – ebook

CENA NEXTO

ELIZA ORZESZKOWA  

19.08.2021

01.01.2021

polski

1159

PIW - Państwowy Instytut Wydawniczy

978-83-8196-154-7

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Eliza Orzeszkowa jakiej nie znamy! 90 tekstów o różnej objętości, formie i przede wszystkim tematyce (m.in. Patriotyzm i kosmopolityzm, O Żydach i kwestii żydowskiej, Kilka słów i kobietach, ale też… list o zaćmieniu Słońca!) daje przegląd najważniejszych tematów, o jakich Polacy dyskutowali w II połowie XIX wieku na ówczesnych forach publicznych; jest to więc niejako kulturowy portret naszego społeczeństwa tego okresu.
Wprawdzie większość materiału za życia autorki ukazała się w prasie (lub formie broszury), ale potem nie była już nigdy wznawiana. Jedna czwarta tekstów to zaś absolutny rarytas – wydobyte z archiwów rękopiśmienne inedita, dotąd nieznane czytelnikom.
Artykuły zostały opatrzone przejrzystym aparatem krytycznym, ułatwiającym lekturę zarówno na poziomie naukowym, jak i popularnym (noty z krótką historią powstania każdego tekstu, przypisy i komentarze o charakterze historyczno-kulturowym). Obejmująca całą twórczą biografię Orzeszkowej, trzytomowa, edycja Publicystyki społecznej autorstwa Orzeszkowej została opracowana przez Grażynę Borkowską i Iwonę Wiśniewską z Instytutu Badań Literackich PAN.

Publicystyka społeczna. Tom 1. Myślenie obywatelskie, Żydzi, kwestia kobieca - ebook

40,23 zł 44,70 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 44,70 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

26,82 zł 44,70 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 44,70 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!