Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Queen. Nieznana historia – ebook

TANIEJ 7 %

Peter Hince  

23.04.2012

08.02.2012

polski

590

Sine Qua Non

978-83-63248-09-3

Ocena: 4.8 (9 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Queen. Nieznana historia to rock’n’rollowa opowieść z czasów świetności muzycznego szaleństwa, snuta ze sceny, zza kulis i ze studyjnego zacisza. Ten niepowtarzalny zapis autorstwa Petera Hince’a, który spędził z zespołem wiele lat jako członek ekipy technicznej, rzuca zupełnie nowe światło na Freddiego Mercury’ego, Briana Maya i ich kolegów z jednej z grup wszech czasów. To spojrzenie świeże i nowe, bo osobiste, wykraczające dalece poza monotonię zwyczajnej biografii.

Książka odkrywa szereg nierzadko zaskakujących faktów z życia Queen i ich lidera, ale Hince ani na chwilę nie zniża się do poziomu kolorowego tabloidu. To nie historia rodem z brukowej prasy, ale przepustka access all areas do muzycznej przygody życia. Queen. Nieznana historia to esencja tego, co składa się na żywot rock’n’rollowca.

Dodatkiem do publikacji są unikatowe zdjęcia z archiwum autora, które stały się elementem wystawy poświęconej zespołowi – Queen: The Unseen Archive.

Redaktorem polskiego wydania i autorem wstępu jest Roman Rogowiecki, dziennikarz i manager, współautor pierwszej polskiej encyklopedii rocka, znawca i wielki fan Queen.

Queen. Nieznana historia - ebook

32,46 zł 34,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.8 (9 oceniających)

1 - 5 z 9 opinii

 • Ocena:4
  Kamil Jońca/2013-12-25

  Książkę czytałem z "zapartym tchem" (NIestety z przerwami, powodowanymi przez tzw czynniki obiektywne)
  Bardzo mi się podobała. Ale tytuł jest mylący. To nie jest "historia QUEEN". To są wspomnienia jednego z członków ekipy. Ciekawe, dużo anegdot, fajnie się czyta, ale jednak to nie historia. W każdym razie polecam

 • Ocena:4
  passcode/2013-02-19

  Ciekawa historia nie tylko dla fanów.

 • Ocena:5
  mms30/2013-01-31

  Dla fana Queen (a za takiego się uważam) pozycja obowiązkowa, choć czyta się nie z obowiązku, ale z czystą przyjemnością.

 • Ocena:5
  Fiufiu28/2012-06-13

  Czysta przyjemność. Wstęp pana Rogowieckiego ominęłam w myśl jednej ze zwrotek "12 groszy" Kazika ;), skoncentruję się więc na książce jako takiej.
  Po pierwsze, tłumaczenie jest REWELACYJNE. Nie miałam (jeszcze) przyjemności z oryginałem, ale dobre tłumaczenie nie potrzebuje porównania. Tu czyta się po prostu z radością, śmiejąc się co drugą stronę. Autor (i tłumacz) doskonale, często ironicznie, oddaje atmosferę epoki Queen, nie koncentrując się na suchych faktach, a na tym, co działo się obok, niby niezauważalnie.
  Najlepszy przykład na to, że można napisać kolejną książkę o artystach, a nie zanudzi się czytelników.
  Nota bene polecam nie tylko fanom Queen, ale wszystkim, którzy lubią poczytać o szalonych latach posthippisowskich.
  Cytat dla smaku: "Całkiem typowe były w tych okresach zachowania nietypowe. Oświetleniowcy o włochatych zadach paradowali przed recepcją w damskiej bieliźnie, a co skromniejsi i bardziej trzeźwi lansowali się w sukienkach".

  Gorąco, gorąco polecam.

 • Ocena:5
  Piotr Gugała/2012-06-04

  Książka pełna ROCKA! Czyta się bardzo szybko, bo pełna ciekawostek. Jedno ALE do pana Romana Rogowieckiego, który pisał przedmowę. Wypada sprawdzić fakty, zanim się coś wyda do druku. Na jednej stronie kilka błędów merytorycznych..? (np "A Night at the Opera" to NIE JEST trzeci album Queen...). Żenujący brak kompetencji.

1 - 5 z 9 opinii