Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Quichotte – ebook

CENA NEXTO

Salman Rushdie  

29.04.2020

29.04.2020

polski

400

Rebis

9788381887335

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Najnowsza powieść autora Szatańskich wersetów!

skotliwy obraz tandetnego, plugawego, przerażającego pandemonium, jakim jest życie w dzisiejszych czasach. - „Publishers Weekly”

Sam DuChamp, drugorzędny autor thrillerów szpiegowskich, zainspirowany dziełem Cervantesa tworzy postać Quichotte’a, szarmanckiego akwizytora o zmąconym umyśle i obsesji na punkcie telewizji, który niedorzecznie zakochuje się w telewizyjnej gwieździe, Salmie R. W towarzystwie (wymyślonego) syna Sancza Quichotte wyprawia się w awanturniczą podróż przez Amerykę, by udowodnić, że jest godny jej ręki, i dzielnie stawia czoło tragikomicznym niebezpieczeństwom ery Wszystko Się Może Zdarzyć. Tymczasem jego twórca musi się zmierzyć z własnymi, nie mniej palącymi problemami.

Tak jak Cervantes napisał Don Kichota, żeby wykpić kulturę swoich czasów, tak Rushdie zabiera czytelnika na szaloną wyprawę przez kraj w przededniu moralnej i duchowej zapaści i robi to z narracyjną magią, która jest znakiem rozpoznawczym jego pisarstwa. Znakomicie oddane żywoty DuChampa i Quichotte’a przeplatają się ze sobą w tym głęboko humanistycznym opisie pogoni za miłością i szatańsko zabawnym portrecie czasów, w których tak często faktów nie sposób odróżnić od fikcji.

Rushdie w 2006 i 2017 roku odwiedził Polskę. DW Rebis jest polskim wydawcą jego dzieł ? zarówno powieści, opowiadań, jak i esejów.

Rushdie w najwyższej formie, serwuje nam wyśmienite danie z literackiej satyry. - „Kirkus Review”

Quichotte to jedno z najbardziej inteligentnych i zabawnych metafikcyjnych dzieł ery postmodernizmu”. - Clare Lowdon, „The Sunday Times”

Quichotte przypomina nam, co pozwala utrzymać ludzki żywot w równowadze – pewien sposób odczuwania i pewien sposób opowiadania. Miłość i język”. - Jeanette Winterson, „The New York Times Book Review”

Quichotte to coś więcej niż jeszcze jedna postmodernistyczna szkatułka pełna trików – to powieść, która karmi zarówno serce, jak i intelekt”. -Robert Douglas-Fairhurst, „The Times”

Quichotte - ebook

35,91 zł 39,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

23,94 zł 39,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Karol Piętka/2020-05-10

  Pisarz pochodzenia indyjskiego - Sam DuChamp - będący drugorzędnym autorem powieści szpiegowskich, postanawia napisać coś z wyższej półki.
  Wymyśla niemłodego już komiwojażera, o indyjskich korzeniach, rozmiłowanego w ogłupiającej telewizji, którą raczył się w nadmiarze. Zapałał niezdrowym i całkowicie jednostronnym uczuciem do pewnej osobowości telewizyjnej, pięknej, dowcipnej i ubóstwianej panny Salmy R. W imię tej tak zwanej miłości podjął żarliwe postanowienie, że wyruszy na poszukiwanie „ukochanej” za telewizyjny ekran i że swymi uczynkami oraz wdziękiem zaskarbi sobie jej przychylność. Podejmuje wyprawę przez Stany Zjednoczone, podczas której postanawia informować wybrankę o swych dokonaniach. Rozpoczyna z nią korespondencję, serię listów ujawniających jego szczere zamiary, głębię uczuć oraz to, ile trudu gotów jest sobie zadać, żeby zdobyć jej serce. Zamierza zachować swoją prawdziwą tożsamość w tajemnicy i ujawnić ją dopiero wtedy, gdy jego listy oraz opisane w nich uczynki dobrze usposobią Salmę do niego i sprawią, że stanie się bardziej otwarta na jego awanse.
  Z ust wielu osób z telewizji i niekonwencjonalnych filmików krążących w cyberprzestrzeni, usłyszał, że rozpoczęła się era „Wszystko Się Może Zdarzyć”. Nie istniały już żadne zasady. A więc w erze „Wszystko Się Może Zdarzyć”, wszystko się mogło zdarzyć. Gwiazda telewizji mogła cudem odwzajemnić miłość starego głupca, umożliwiając mu nieprawdopodobny romantyczny triumf, zadośćuczynienie za długie, małe życie opromienione na sam koniec majestatycznym blaskiem.

  Salman Rushdie pokazuje, że żyjemy w świecie zalanym kiczem i ma to destrukcyjny wpływ na naszą świadomość. To z grubsza chciał przekazać Cervantes, który miał na pieńku ze śmieciową literaturą swoich czasów.

1 - 1 z 1 opinii