Sapiens – ebook
Opis
Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego.
Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej.
Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed wszechmocną naturą i rywalizującymi z nimi zwierzętami. Dzisiaj w XXI wieku opanowaliśmy cały świat i to nasz niekontrolowany rozwój jest zagrożeniem dla planety i zwierząt. Homo sapiens uczy się właśnie przekształcać swoje geny i chciałby stać się podobny do własnych wyobrażeń o bogach.
„Przesiedliśmy się z dłubanek na żaglowce, z żaglowców na parostatki, z parostatków na promy kosmiczne, lecz nikt nie wie, dokąd zmierzamy. Dysponujemy niespotykaną dotąd potęgą, ale nie mamy pojęcia, co z nią zrobić”.
Sapiens łączy biologiczne ujęcie z rozległą historyczną i kulturoznawczą perspektywą. Y.N. Harari chciałby, żebyśmy spojrzeli na siebie i nasze miejsce w świecie w nowy, prowokujący do myślenia sposób.
„Opowieść Harariego o tym, jak podbiliśmy Ziemię, oszałamia rozmachem i błyskotliwością”. THE GUARDIAN
„Oryginalna i stawiająca wiele pytań wartych namysłu”. EL PAÍS
„Yuval Noah Harari – historyk przyszłości”. LE MONDE
„Kompleksowa historia tego, co czyni nas ludźmi”. THE INDEPENDENT
Sapiens to jeden z największych światowych bestsellerów ostatnich lat. Ponad 8 milionów sprzedanych egzemplarzy. Hollywoodzką ekranizację książki przygotowuje Ridley Scott.
Opinie o produkcie
1 - 3 z 3 opinii
- /2020-04-19
Bardzo dobre przedstawienie historii ludzkości. Na wielu płaszczyznach, ekonomia, religia, kultura, ekologia. Autor ma dużą wiedzę, a książka jest napisana lekkim piórem.
- /2019-09-25
To jest pozycja obowiązkowa dla tych którzy mają mnóstwo pytań i poszukują odpowiedzi na temat rozwoju naszej cywilizacji.
- /2019-01-13
Napływające od wielu osób zachwyty nad książką są zrozumiałe. Harari w ciekawy, interdyscyplinarny, pełen erudycji sposób przedstawia historię ludzkości i tłumaczy czemu jesteśmy w obecnym miejscu i co na to wpłynęło.
Najciekawsza była dla mnie pierwsza i ostatnia część książki. Czasy zbierackie, "równolegli ludzie", a ówcześnie - bioinżynieria i stawanie się tytułowymi "bogami".
Na minus - dłużyzny i dygresje. Gdyby Harari zostawił 2/3 z całości to książka byłaby doskonała.
1 - 3 z 3 opinii