Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Schyłek imperium. Rozważania o rozkładzie systemu amerykańskiego – ebook

CENA NEXTO

Emmanuel Todd  

06.05.2020

06.05.2020

polski

Wydawnictwo Akademickie Dialog

978-83-8002-257-7

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Jest to światowy bestseller przetłumaczony na 12 języków. Jego autor zdobył sławę, gdy w 1976 roku przewidział rozpad Związku Radzieckiego, chociaż w owych czasach nikt nie traktował poważnie jego hipotezy.
Emmanuel Todd dochodzi do wniosku, że opinie o wszechmocy Stanów Zjednoczonych są przesadzone, i kreśli realistyczny obraz wielkiego, potężnego mocarstwa, którego schyłek potęgi wydaje się nieunikniony.
W swej książce dowodzi, że wojna z terroryzmem, „osią zła”, a zwłaszcza z afgańskimi talibami i reżimem irackim, jest dla Stanów Zjednoczonych tylko pretekstem do potwierdzenia swojej wielkomocarstwowej pozycji. Wygląda bowiem na to, że Ameryka nie jest już w stanie sprawować kontroli strategicznej i ekonomicznej nad takimi potęgami, jak: zjednoczona Europa, Rosja, Japonia lub Chiny. Takie wnioski nie wynikają z określonych poglądów politycznych autora lub z tak modnego obecnie antyamerykanizmu, lecz wypływają z analizy danych statystycznych w dziedzinie demografii i gospodarki oraz z analogii historycznych.

Schyłek imperium. Rozważania o rozkładzie systemu amerykańskiego - ebook

29,70 zł 33,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 18,15 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

19,80 zł 33,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 18,15 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!