Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Sewastopol. Miniprzewodnik – ebook

TANIEJ 7 %

Praca zbiorowa  

30.07.2012

19.06.2012

polski

46

Helion

9788378532620

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!

Sewastopol

Sewastopol położony jest malowniczo nad wdzierającą się 7 km w głąb lądu Zatoką Sewastopolską i jej licznymi odnogami. Miasto otaczają amfiteatralnie wzniesienia: od północy Wzgórza Mekenzijewskie (Miekienzijewy Gory), od południowego wschodu góra Sapun i wzniesienia Fiediuniny.

Rozległe miasto przyjęło się dzielić potocznie na trzy części: tereny na północ od Zatoki Sewastopolskiej zwane są Stroną Północną (sjéwiernaja staraná), Wzgórze Centralne oraz dzielnice na południe i zachód od niego - to Strona Południowa (júżnaja staraná), zaś dzielnica położona na wschód od Zatoki Południowej, przy krańcu której leży dworzec kolejowy - to Strona Okrętowa (karabiélnaja staraná).

Sewastopol. Miniprzewodnik - ebook

3,71 zł 3,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!