Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Słownik psychologiczny. Leksykon ludzkich zachowań – ebook

TANIEJ 7 %

Agata Jankowiak   Ryszard Krupiński  

30.08.2012

28.08.2012

polski

403

Psychoskok

978-83-63548-10-0

Ocena: 5 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • PDF
 • MOBI

Opis

Oddajemy w Państwa ręce dwuczęściowy Słownik psychologiczny. Leksykon ludzkich zachowań, który opracowany został zarówno jako prezentacja i interpretacja opisowa, jak i słownikowa. Przeznaczony jest dla wszystkich, którzy interesują się szeroko pojętą psychologią, a zwłaszcza dynamiką ludzkich zachowań i ich przyczyn.

Pierwszą częścią jest poszerzona interpretacja 60 najczęstszych ludzkich postaw i zachowań, gdzie pokazano typowe odcienie danego zjawiska, wspierając je wymownymi przykładami. Wśród omówionych zjawisk natury psychologicznej możemy znaleźć między innymi miłość, empatię, altruizm, asertywność, bezradność, agresję, akceptację, dyskryminację, bunt i dziesiątki innych. Kolejne szczegółowo zaprezentowane pojęcia odwołują się do ilustracji z codziennego życia. Tym samym Czytelnik odkryje, z jakich elementów składa się miłość, jakiemu typowi relacji partnerskich odpowiada jego/jej związek, dlaczego w samotności nie należy się wstydzić oraz który z kolegów z pracy stosuje wyszukaną ingracjację, zyskując przychylność szefa. Setki obrazowych przykładów ułatwiają rozszyfrowanie pobudek kierujących zachowaniem własnym i innych, sprawiając, że świat skomplikowanych relacji międzyludzkich uwikłanych w machinę społeczną, któremu pikanterii dodaje szczypta emocji, staje się czytelny jak nigdy dotąd.

Część druga to zbiór ponad 700 psychologicznych pojęć, zjawisk, koncepcji w formie definicyjnej i encyklopedycznej. Dokonano tu próby streszczonego opisu skomplikowanych i rozległych zagadnień z psychologii humanistycznej, behawiorystycznej, poznawczej, społecznej, kulturowej, osobowościowej czy w końcu psychologii emocji, które z pewnością zaspokoją ciekawość i apetyt na wiedzę zainteresowanego odbiorcy. Bez konieczności przeglądania tomowych dzieł możliwym staje się odnalezienie najbardziej interesujących zagadnień i zrozumienie nierzadko skomplikowanych pojęć.

Wydanie dostępne w nowej wersji formatu MOBI.

Słownik psychologiczny. Leksykon ludzkich zachowań - ebook

21,30 zł 22,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:5
  Krzysztof Siemieński/2012-11-01

  Słownik bardzo przejrzysty. Może być cenną pomocą dla wszystkich, których interesują mechanizmy ludzkich zachowań, motywacje przy podejmowaniu określonych decyzji, rozumienie nastrojów itd. Duża dawka wiedzy o człowieku.

 • Ocena:5
  Andrzej Romanowski/2012-10-30

  Ciekawy i przystępny sposób zdefiniowania i zobrazowania ludzkich postaw i zachowań.

 • Ocena:5
  Krzysztof Wygoński/2012-10-18

  Ciekawa i interesująca pozycja, rozszerzająca wiedzę dla każdego kto lubi obserwować zachowanie innych ludzi.

1 - 3 z 3 opinii