Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Słynne procesy II Rzeczypospolitej – ebook

TANIEJ 7 %

Helena Kowalik  

12.02.2020

12.02.2020

polski

Wydawnictwo Muza

978-83-287-1268-3

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Sceny z sali rozpraw przesuwają się przed oczami niczym kadry z prawniczego thrillera – publiczność szturmuje budynki sądów, polityka i zbrodnia rozpalają emocje, prasa podgrzewa nastroje, a adwokaci wygłaszają płomienne mowy. Na ławie oskarżonych wrogowie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej: dezerterzy, malwersanci, mordercy i szpiedzy. Niezwykły sądowy spektakl.

Dzięki mistrzowskiej narracji autorki czytelnik ma wrażenie, że znalazł się w samym centrum wydarzeń. Że oto uczestniczy w głośnych procesach II Rzeczypospolitej. Na ławie oskarżonych m.in.: Michał Rola-Żymierski, Eligiusz Niewiadomski, Jerzy Sosnowski. W rolach oskarżycieli i obrońców – tuzy ówczesnej palestry. W ławach dla publiczności – żywiołowe reakcje na zeznania świadków czy prokuratorskie wystąpienia. Słychać szmery, krzyki, wrzenie albo zapada martwa cisza...

Zbiór reportaży ukazujących lata 20. i 30. ubiegłego wieku przez pryzmat sali sądowej to lektura fascynująca i skłaniająca do refleksji.

Słynne procesy II Rzeczypospolitej - ebook

29,67 zł 31,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Renata/2020-12-22

    Biorąc ją do ręki byłam święcie przekonana, ze znowu przeczytam o Gorgonowej i innych zbrodniarzach, a których piszą nieustannie inni. A tu zaskoczenie. Książka opowiada tak na prawdę o aferach, które miały miejsce w tamtych czasach. Czytając ją człowiek ma wrażenie, ze tamte czasy i te pod względem afer w kręgach politycznych i wojskowych niczym się nie różnią - no może tylko wysokością kary. Odnoszę wrażenie, ze wtedy mimo wszystko karano ostrzej. Polecam na prawdę tę książkę.

1 - 1 z 1 opinii