Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Sprawy ze stosunku spółki handlowej w procesie cywilnym i egzekucji sądowej – ebook

CENA NEXTO

Robert Kulski prof. UŁ   Marcin Dziurda   Anna Hrycaj prof. Uczelni Łazarskiego   Józef Jagieła prof. UŁ   Anetta Malmuk-Cieplak   Andrzej Marciniak UŁ   Andrzej J. Szereda   Andrzej Torbus LL.M   Grzegorz Urbanek  

02.07.2021

01.01.2021

polski

247

C.H.Beck

978-83-8235-609-0

  • PDF

Opis

Książka pt. „Sprawy ze stosunku spółki handlowej w procesie cywilnym i egzekucji sądowej" to książka o charakterze nowatorskim, która w miarę systematycznie przedstawia zagadnienia procesowe i egzekucyjne aktualnie wyłaniające się na tle spraw ze stosunku spółek kapitałowych.

Sprawy ze stosunku spółki handlowej należą do spraw gospodarczych. Sprawy te są rozpoznawane w postępowaniu odrębnym w sprawach gospodarczych i stanowią istotną część wszystkich spraw należących do właściwości sądów gospodarczych. Wątki spraw z zakresu spółek są obecne również w postępowaniu egzekucyjnym. Sprawy ze stosunku spółki handlowej mają bardzo zróżnicowany charakter. Niejednokrotnie są to sprawy wielowątkowe i skomplikowane pod względem faktycznym oraz prawnym. Na tle regulacji dotyczącej zarówno procesowych, jak i egzekucyjnych aspektów tych spraw występuje wiele wątpliwości i niejasności, z którymi niewątpliwie musi zmagać się praktyka. Autorzy w sposób kompleksowy i praktyczny starają się odpowiedzieć na wszelkie pytania, które może zadać Czytelnik w związku z problematyką spółek handlowych w procesie cywilnym i egzekucji sądowej.

W książce zostały przedstawione i poddane analizie m.in.:

  • kwestie zaskarżalności uchwał organów spółek kapitałowych,
  • najnowsze wypowiedzi judykatury na temat dochodzenia roszczeń odszkodowawczych spółki kapitałowej przez jej wspólników w trybie actio pro socio,
  • zagadnienia z postępowania sądowego o rozwiązanie spółki kapitałowej,
  • postępowanie o wyłączenie wspólnika ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • procesowe aspekty odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • aktualne zagadnienia z zakresu egzekucji z akcji lub udziałów w spółce kapitałowej ze szczególnym uwzględnieniem oszacowania udziałów i akcji,
  • bezskuteczność egzekucji przeciwko spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jako przesłanka odpowiedzialności członków zarządu za jej zobowiązania.

Książka jest wzbogacona o liczne przykłady z praktyki i orzecznictwa. Rozważania zawarte w książce nie ograniczają się do wskazania i analizy problemów, lecz zawierają również propozycje ich rozwiązań z teoretycznego i praktycznego punktu widzenia. Ponadto książka uwzględnia najnowsze zmiany przepisów zarówno kodeksu postepowania cywilnego, jak i kodeksu spółek handlowych, wprowadzone w szczególności ustawą z 19.7.2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1655 ze zm.), wprowadzają nową konstrukcję prawną, jaką jest prosta spółka akcyjna.

Książka jest adresowana przede wszystkim do: sędziów pełnomocników procesowych – adwokatów i radców prawnych, komorników sądowych, a także notariuszy. Będzie ona przydatna również dla aplikantów wszystkich zawodów prawniczych oraz studentów prawa, a także dla ekonomistów, księgowych i osób zainteresowanych problematyką z zakresu prawa handlowego.

Sprawy ze stosunku spółki handlowej w procesie cywilnym i egzekucji sądowej - ebook

161,10 zł 179,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 161,10 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

107,40 zł 179,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 161,10 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!