Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Star Carrier. Tom 3: Osobliwość – ebook

CENA NEXTO

Star Carrier  

Ian Douglas  

02.12.2013

27.11.2013

polski

464

Drageus Publishing House

978-83-64030-20-8

Ocena: 3.7 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Carl von Clausewitz w swoim słynnym dziele O wojnie napisał: Bitwa jest krwawym i niszczącym zmierzeniem się sił fizycznych i moralnych. Lecz jak walczyć z wrogiem, o którego sile nie mamy wielkiego pojęcia, a już o wyznawanych przezeń normach moralnych nie wiemy właściwie nic? Przed takimi dylematami staje admirał Koenig, dowódca Lotniskowcowej Grupy Bojowej „Ameryka”. Wiedząc, że trzeba podjąć walkę, przenieść ją na teren przeciwnika, nie ma pojęcia, z kim tak naprawdę przyszło się zmierzyć.

Wyborne – jak zawsze u Iana Douglasa – sceny gwiezdnych zmagań stanowią świetne tło dla ukazania gry, jaką musi podjąć ludzkość w starciu z niewyobrażalną potęgą tajemniczej cywilizacji. W walce z wrogiem, którego możliwości technologiczne zdają się graniczyć z magią. Polityka miesza się tutaj z wojną, a heroizm nie jest niczym wyjątkowym, lecz staje się sposobem życia.

Wspomniany Clausewitz stwierdził również: W strategii wszystko jest proste, lecz nie jest łatwe. Trudno o lepsze podsumowanie sytuacji admirała Koeniga oraz straceńców, którzy wbrew woli ziemskiego rządu przyłączyli się do jego misji. Wiedzą, co należy uczynić, ale nie potrafią przewidzieć, czy uda się dopiąć swego, a przede wszystkim – jakie skutki dla nich samych i dla ludzkości przyniosą ich działania.

O cyklu Douglasa można powiedzieć z całą odpowiedzialnością: im dalej, tym lepiej.

Star Carrier. Tom 3: Osobliwość - ebook

26,91 zł 29,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

17,94 zł 29,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3.7 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:3
  Mariusz/2014-06-11

  Rozczarowuje. Po pierwszych dwóch tomach spodziewałem się kontynuacji, która będzie wnosiła coś nowego, prawdziwego wielkiego finału. Wyczuwalne jest to, że autor nie miał pomysłu jak zamknąć tryptyk. Ta część powinna być udostępniania jako gratis dla tych którzy kupili pierwsze dwa tomy. Nie mniej jednak fanów uniwersum stworzonego przez Ian'a Douglas'a polecam czwartą część cyklu. Tam można znaleźć wszystko co najlepsze w pierwszych dwóch tomach. Akcja jest przemyślana. Autor odnalazł natchnienie.

 • Ocena:4
  łukasz/2014-03-05

  Lekko, łatwo i przyjemnie. Polecam wszystkim.

 • Ocena:4
  Tomcio/2014-01-23

  Szkoda, że to już koniec. Może jeszcze autor coś dopisze w podobnym klimacie. Ciekawe rozwinięcie tematu, szkoda tylko, że czasami autor się powtarza i przypomina o faktach z wcześniejszych części. W drugiej części dało się to jeszcze przełknąć, ale tutaj już tego za dużo. Oby ewentualna kontynuacja nie składała się tylko z przypomnień :) Ogólnie polecam dla tych co już przeczytali poprzednie dwie.

1 - 3 z 3 opinii