Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Szkoła niemieckich narzeczonych – ebook

TANIEJ 7 %

Aimie K. Runyan  

30.09.2022

30.09.2022

polski

376

Insignis Media

9788367323567

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Młoda Niemka wysłana do szkoły przygotowującej idealne żony dla nazistów.

Żydowska krawcowa mieszkająca w Berlinie w przededniu wojny.

Niemcy, rok 1939. Hanna Rombauer po śmierci matki zostaje wysłana do domu zamożnego stryja. Zaznaje życia w luksusie, ale dusi się w panującej tam drętwej atmosferze. Na domiar złego wbrew własnej woli zostaje zaręczona z wysoko postawionym oficerem SS. Hanna trafia do budzącej grozę szkoły dla narzeczonych, gdzie uczy się wszystkiego, czego od kobiet wymagają naziści… i co przeczy ideałom, jakie z miłością wpajała jej matka.

Życie Tilde Altman, niemieckiej Żydówki, utalentowanej i zaradnej krawcowej, trudno nazwać spokojnym. Berlin u zarania wojny nie jest dla niej dobrym miejscem. Tilde musi stawiać czoła niewyobrażalnym przeciwnościom losu, walcząc o przetrwanie… i to nie tylko swoje.

Przeplatające się losy obu kobiet, z których każda pragnie ocalić to, co dla niej najważniejsze, trzymają w napięciu do samego końca.

***

„Wzrusza, niepokoi, nie daje o sobie zapomnieć”. – Kate Quinn, autorka bestsellerów „Sieć Alice”, „Łowczyni” i „Kod róży”

„Poruszająca i zapadająca w pamięć opowieść o siostrzanej więzi, sile i przetrwaniu, która zachwyci czytelniczki beletrystyki historycznej”. – Pan Jenoff, autorka bestsellerów z listy „New York Timesa”

Szkoła niemieckich narzeczonych - ebook

37,19 zł 39,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Wiesława Kamińska/2022-10-12

    Kolejna wstrząsająca lektura, poruszająca temat eksterminacji Żydów i mam nadzieję, że to tylko wytwór wyobraźni autorki, że takie rzeczy nie działy się naprawdę. Tego, co Hitler i jego wyznawcy zrobili z ludźmi w Niemczech w latach trzydziestych ubiegłego wieku, nie da się określić w parlamentarnych słowach. Jak to się stało, że goj, kochający mąż i ojciec porzuca rodzinę, bo żona Żydówka zagraża jego karierze? Dlaczego nie można liczyć nawet na najbliższych, bo ze strachu i dla osiągnięcia osobistych korzyści są w stanie zadenuncjować każdego? Nie sposób nie wspomnieć o koszmarze kobiet, którym wodzowska partia przypisała jedyną rolę, rolę kury domowej, dbającej wyłącznie o rodzinę, płodzącej każdą ilość aryjskich potomków, poniżanej i dyskryminowanej zawodowo, ubezwłasnowolnionej. I ten przepotężny strach na każdym kroku...
    Lektura obowiązkowa dla wszystkich

1 - 1 z 1 opinii